Nullkulu

Nullkulu

kuidas keeta makarone?

Kuidas keeta makarone

Makaronid on küllastavad ja maitsvad road, mida saab valmistada kodus väga lihtsate ja taskukohaste koostisosadega. Tänu nende universaalsusele on makaronid muutunud populaarseks roaks nii Eestis kui ka teistes riikides. Kui olete aga alles algaja kokk, võib makaronide keetmine tunduda keeruline. Selles artiklis selgitame, kuidas keeta makarone lihtsalt ja kiiresti.

Makaronide tüübid

Makaronitüübid erinevad kuju, suuruse ja konsistentsi poolest. Kõige tavalisemad tüübid on:

– Spagetid: pikad ja peenikesed makaronid, mis sobivad hästi pastaroogade ja kastmetega.

– Penne: torukujulised makaronid, mida saab täita või serveerida erinevate kastmetega.

– Tortellini: Itaalia päritolu pastad, mille sees on täidised ja mida saab serveerida koos kastmetega.

– Fusilli: spiraalikujulised makaronid, mis sobivad hästi külmal salatil.

Makaronide keetmine samm-sammult

Lase vesi keema: Kõigepealt valage potti piisavalt vett, et katta makaronid, ja lisage sool. Seejärel pange pott ahju ja kuumutage vesi keemiseni.

Lisage makaronid: Kui vesi keeb, lisage makaronid, lükates need kahvliga hoolikalt potti.

Keetke makarone: Keetke makaronid vastavalt pakendil toodud juhistele. Tavaliselt tuleb makaronide keetmine lõpetada siis, kui need muutuvad pehmeks, kuid mitte liiga kleepuvaks või läbipaistvaks.

Tühjendage vesi: Kui makaronid on õigesti keedetud, eemaldage pott tulelt ja kurnake makaronid sõelal või kurnaval.

Serveeri ja naudi: Nüüd on õige aeg serveerida valmis makaronid. Nendega võib serveerida liha, kastmeid, köögivilju või maitseaineid vastavalt oma maitsele.

Mis määrab makaronide keetmise aja?

Makaronide keetmiseks sobiva aja määravad tavaliselt makaroni tüüp ja suurus. Pakendil olevad juhendid võimaldavad teil teada saada õige keetmise aja. Keetmisprotsessi ajal tuleb teadlikult jälgida ja makarone segada, et tagada ühtlane keetmine. Ärge jätke makarone nõrgaks või valage neid üle, kuna need muutuvad kleepuvaks ja maitsetuks.

Kuidas serveerida ja maitsestada makarone?

Makaronide serveerimisel on palju võimalusi. Lihtsaim viis on serveerida valmis makaronid koos lemmikkastmega. Kui soovite, võite kasutada erinevaid lisandeid nagu kana, juust, sibul, küüslauk, salsas ja purustatud punase pipraga. Kindlasti lisage järele mõeldes vürtsikust või maitsevärskust. Ka kõige lihtsamad makaronid võivad olla maitsekad, kui need on maitsestatud õigesti.

Kuidas säilitada järelejäänud makarone?

Kui teil juhtub jääma jääki, peaksid need hoidma tihedalt suletavas nõus või kottides sügavkülmas. Järgnevalt saate kasutada järelejäänud makarone erinevate toitude valmistamiseks nagu salatid, supid ja pajaroog.

Kokkuvõtteks

Makaronide keetmine pole midagi keerulist, selleks piisab vee keetmiseks ja makaronide lisamiseks. Oluline on aga järgida pakendil olevaid juhiseid õige keetmise aja tagamiseks. Õigesti keedetud makaronid on maitsvad ja rahuldavad. Serveerige neid lemmikkastmega ja nautige maitsvat õhtusööki.