Nullkulu

Nullkulu

kuidas kanepit verest välja saada?

Kuidas kanepit verest välja saada

Kanep on taim, mille tõttu on paljud riigid teinud legaliseerimise nõudeid. Eestis on kanep endiselt keelatud, kuid see ei tähenda, et inimesed ei tarbiks seda – mõned lausa halvima võimaliku aja ja koha valikuga. Kui kanepi tarvitamine lõpuks tuleb ilmsiks ja vereproov näitab, et olete selle aine sisaldusega positiivne, siis tekib küsimus, kuidas kanepit verest välja saada?

Kanep ja selle tarvitamise mõju organismile

Kanep, nagu iga teinegi narkootiline aine, mõjutab keha erinevalt, sõltuvalt mitmest erinevast aspektist. Peamiselt mõjutab kanep organismi psühhoaktiivse ainena, mis tähendab, et see muudab inimese üldist meeleseisundit, käitumist ja kognitiivset funktsiooni. Kui kehasse satuvad kanepi toimeained, nagu tetrahüdrokannabinool (THC), imenduvad nad vereringesse, mille kaudu nad jõuavad ka teistesse kehaosadesse – ajju, maksa, neerudesse, uriini ja juustesse.

Kanepiproovi veres ja uriinis

Kui politsei peatub sind ja kahtlustab, et oled tarvitanud narkootilisi aineid, võidakse sulle teha vereproov. Kui vereproov näitab THC sisaldumist, on ohus juhiluba ning sa pead laskma sel ajaks jahtuda vähemalt 24 tundi – mõnes riigis isegi 48 tundi. Peale selle, kui THC on teadlikult kasutatud, jääb see vere vereringesse kuni nädalaks, mõnikord kauemakski.

Kui kahtlus on, et tarbisid kanepit mitu päeva tagasi, siis teostatakse uriinianalüüs. THC jääb uriini kauemaks kui verre, enamasti püsib uriinis umbes üks kuu. Samas võivad selle kestus olenevalt tarbimise kogusest koguneda organismisse jäägid, mis püsivad organismis kuni 80 päeva.

Nõuanded, kuidas kanepit verest välja saada

Vesi. Üks parimaid viise THC kiireks eemaldamiseks organismist on joomine. Seetõttu on esimene soovitus juua rohkelt vett, sest vesi aitab kehal kiiremini kanepi toimeaineid välja viia. Kui oled harjunud juua umbes liiter vett päevas, siis nüüd võiksid sa jooma vähemalt 2-3 liitrit vett päevas.

Söö õigesti. Värske, tervislik ja rikas toit aitab kehal taastada oma normaalse toimimise ning parandab tervist, mis omakorda aeglustab THC kehasse kuhjumist. Teaduslikult on tõestatud, et B-vitamiinide rohke toit võib oluliselt mõjutada THC kiiremat eemaldamist organismist.

Maga piisavalt. Une puudumine võib kahjustada keha võimet toime tulla võõrutamisprotsessiga. Seetõttu on hea väga varakult magama minna, lülitada välja kõik seadmed ja lõõgastuda 7-8 tundi kva kaliiteetse une ajal.

Väldi kohvi ja energiajooke. Vältige kofeiini, kuna see võib soodustada kehasse THC kuhjumist ja vähendada organismi võimet neid kõrvaldada.

Võta alkoholitarbimine korraks maha. Alkohol on diureetikum, mis viib vee ja teiste vedelike kehast välja. Kuna kanepi eemaldamine organismist nõuab sisuliselt ka elimineerimist neerude kaudu, võib alkoholitarbimine takistada organismil vesi ja muud vedelikud tagasi hoida, mis on vajalikud kanepi kehast väljutamiseks.

Füüsiline aktiivsus. Füüsiline aktiivsus võib aeglustada kanepi toimeainete kogunemist organismis ja anda sellele maksimaalse energiataseme, et kiiresti stressist taastuda. Jooga on hea võimalus eemaldada üleliigset stressi ja lõõgastuda, mistõttu on see kanepi organismist väljutamise protsessi juhtiv praktika.

Järeldus

Kokkuvõttes tuleb tõdeda, et kanepi kehast väljutamine nõuab aega, kuid see on siiski võimalik. Joo palju vett, söö õigesti, maga piisavalt ja jätka aktiivset eluviisi, et vabaneda nii kiiresti kui võimalik THC toimeainete kogunemisest. On oluline meeles pidada, et kõik on individuaalne ja erinevate inimeste kiirus ja võimekus kanepi kehast väljutada on erinev. Seetõttu võib anda mõnele inimesele kolm päeva, samas kui teine võib vajada kahe nädala pikkust pausi kanepi tarbimisest, et kõik toimeained kaoksid.