Nullkulu

Nullkulu

kuidas joosta kiiremini?

Kuidas joosta kiiremini

Jooksmine on alati olnud ja jääb üheks populaarseimaks füüsiliseks tegevuseks. See on suurepärane võimalus saada kehalist koormust, parandada vastupidavust ja tugevdada südant. Üks kõige olulisemaid aspekte jooksmisel on kiirus. Kuidas saada kiiremaks jooksjaks? Selles artiklis vaatleme mõningaid meetodeid ja praktilisi nõuandeid, kuidas joosta kiiremini.

Paranda oma kehalist vormi

Kiiremana jooksja saab olla vaid siis, kui selleks on füüsiline võimekus. Keerulise treeningu alustamise asemel alusta oma treeningutega lihtsamalt. Kui alustad madalama intensiivsusega treeningutega, siis parandad oma füüsilist vastupidavust, südame-veresoonkonna tervist, tugevdad lihaseid ja suurendad treeningutaluvust. Kui treenid järjepidevalt pikema aja jooksul, siis parandad oma kehalist vormi ja valmisolekut kiiremaks jooksmiseks.

Tööta oma tehnika kallal

Tehnika on üks olulisemaid aspekte, mida tuleb silmas pidada kiiremaks jooksmisel. Jooksmisel peab olema efektiivne ja energiasäästlik tehnika. Kui suudad jooksutehnikat parandada, siis suudad ka hiljem kiirust parandada. Vaata, et jooksjal oleks õige kehaltasakaal, lühike samm, käsi tuleksid vaid õrnalt üles ja suunatud otse ettepoole, mitte külgedele ega üles-alla liikumisele.

Tee intervalltreeninguid

Intervalltreening teeb jooksjast kiirema. Intervalltreingid on kerged 0,5-1 km tõuked kiire tempos (kuni 85% intensiivsus) sörkjooksu vahel. Intervallid annavad kehale võimaluse puhata ja taastuda, enne kui järgmine sprint algab. Neid võib teha jooksurajal või intervalltreeninguid raja asemel saab teha kaardi abil. Selleks vali erinevad küngad, redelite vahed ja muud kohad, kus saad sprinti teha.

Treeni plaatidega või kangekaeluga

Kuigi jooksmine paneb jalgadele koormuse, on ka teisi lihaseid, mis saavad aidata jooksmisel kiiremini edeneda. Plaatidega treenimine on lihtne treening, mis keskendub käte ja nende lihaste liikumisele. Kui suudad käsi kiiremini liigutada, siis suudad ka kiiremini joosta. Harjuta samaaegselt nii jalgu kui ka käsi liigutama kindla rütmi järgi, et suurendada koordinatsiooni mõlemas.

Tööta oma paindlikkuse kallal

Võib-olla kõige ebatraditsioonilisem meetod, mis võib aidata saada kiiremaks jooksmiseks, on oma paindlikkuse parandamine. Parem lihaspinge teeb liigeste liikumise sujuvamaks ja hoiab ära vigastusi. On palju venitusharjutusi, mis võivad aidata parandada paindlikkust, nagu näiteks jalgade venitusharjutused.

Lõpetuseks

Nagu selgunud, on kuidas joosta kiiremini vaid edasiarendus jooksutehnika ning füüsilise vormi tõstmise teel. Intervalltreeningud ning plaatidega treenimine on ka mõningad head võimalused. Tööta oma kehalise vormi kallal, treeni õiget tehnika ja paindlikkuse kallal ning oled lõpuks ise kiirem jooksude ajal. Alusta täna.