Nullkulu

Nullkulu

kuidas kiiremini rasestuda?

Kuidas Kiiremini Rasestuda: 11 Tõhusat Viisi

Kui olete valmis saama lapsevanemaks, on rasestumisperiood põnev ja oodatud eluetapp. Siiski ei ole rasestumine alati lihtne, võib kuluda rohkem aega, kui olete oodanud, ning see võib olla pettumust valmistav. Hea uudis on see, et on palju viise, kuidas parandada teie võimalusi kiiremini rasestuda. Käesolevas artiklis anname rõhku üheksale tõhusale andele, mida saate rakendada, et tõsta oma rasestumisvõimalusi.

Valige õige aeg. Teie ovulatsiooni ajastamine on kõige olulisem asi, mida saate kiiremas rasestumises teha. Kui teil on korrapärane menstruaaltsükkel, siis tavaliselt toimub ovulatsioon tsükli keskel. Ovulatsiooni ajastamiseks on mitu meetodit, näiteks:

– Basaaltemperatuuri meetod: selle meetodiga mõõdate oma kehatemperatuuri iga päev samal kellaajal. Ovulatsiooni ajal tõuseb teie kehatemperatuur veidi, seega kui märkate, et teie temperatuur on tõusnud, olete tõenäoliselt ovulatsiooni ajal.
– Ovulatsioonitestid: need testid aitavad teil kindlaks teha, millal ovulatsioon toimub, mõõtes uriinis olevat luteiniseeriva hormooni taset.
– Fertile Window App: see on rakendus, mis annab teile teada teie ovulatsiooni ajast ning viljakatest päevadest lähtuvalt teie menstruaaltsüklist.

Valige õiged toitained. Teie toitumine võib mängida olulist rolli teie viljakuses. Järgmised toitained aitavad teil parandada oma rasestumisvõimalusi:

– Folliinhape: see on oluline vitamiin, mis aitab ennetada sünnidefekte ning soodustab ovulatsiooni. Enamikul naistel soovitatakse võtta 400-800 mikrogrammi folliinhapet päevas.
– Tsink: tsink on oluline meeste sperma ja ka naiste ovulatsiooni jaoks. Tsingipuudused võivad põhjustada viljatust. Tsingirikkaid toite on liha, mereannid, seemned ja pähklid.
– Vitamiinid C ja D: Vitamiinid C ja D aitavad vältida vabade radikaalide kahjustavat mõju ja parandavad teie immuunsust.

Vältida stressi. Stress võib kahjustada teie rasestumisvõimalusi. Stressi vähendamiseks võite:

– Regulaarne meditatsioon või jooga praktiseerimine
– Massaažiteraapia
– Regulaarne treenimine

Vältida alkoholi ja suitsetamist. Alkohol ja suitsetamine võivad negatiivselt mõjutada teie viljakust. Suitsetamine võib aeglustada munajuhade liikumist ja alkohol võib häirida hormoone.

Vältige liiga palju kofeiini. Liiga palju kofeiini tarbimine võib vähendada teie rasestumisvõimalusi.

Hoidke kaalu kontrolli all. Ülekaalulisus või alakaal võib halvendada teie rasestumisvõimalusi. Kui teie kehamassiindeks (KMI) on üle 30 või alla 18,5, võib teie rasestumisvõimalus väheneda.

Parandage oma sperma kvaliteeti. Kui olete mees ja püüdlete oma partneriga rasestuda, võivad järgmised näpunäited aidata teil parandada oma sperma kvaliteeti:

– Vältige kuumuse allikaid, nagu kuuma vannid või saunad.
– Vältige steroidide võtmist.
– Vältige alkoholi ja suitsetamist.
– Alustage tervisliku eluviisi järgimist, sealhulgas tervislikku toitumist ja treenimist.

Kommunikatsioon on võtmesõna. Kui olete valmis rasestuma, arutage teemat oma partneriga. Hea suhtlemine aitab teil olla üksteise suhtes tundlik ja teha ühiselt otsuseid.

Konsulteerige arstiga. Kui te pole aasta jooksul pärast proovimist rase saanud, pöörduge arsti poole. Teie arst saab teid testida ning saab teha kindlaks, mis võib olla viljatuse põhjus.

Lõppsõna

Kokkuvõttes on rasestumisel palju erinevaid tegureid. Kuid kui rakendate ülalmainitud näpunäiteid, saate oma rasestumise võimalusi suurendada. Kui olete viljatu, ei tohiks te loobuda, sest teaduslikud läbimurded lubavad meil loota, et ainult aja jooksul saab teie unistus olla tõeks.