Nullkulu

Nullkulu

kuidas joonistada hobust?

Kuidas joonistada hobust – Praktiline näpunäide

Joonistamine on kunst, mida saab õppida. Kui soovite teada, kuidas joonistada hobust, siis olete õiges kohas. See artikkel saadab sind läbi samm-sammult, kuidas joonistada realistlikku hobusepilti. Muidugi, isegi kui te ei soovi joonistada madalamas eriala tasemel, soovitame proovida. Võib juhtuda, et te mõistsite, et teil on selleks taiplikust ja hoovust. Kuid see ei tähenda, et peate jõudma eksperditasemele.

Hobusega seotud pildid on väga populaarsed, kuid samas pole hobust alati kerge joonistada. Oluline on hoida pilti suhteliselt realistlikuna ning asetada nad sobivasse perspektiivi. Õpi, kuidas joonistada hobust, kasutades allpool olevat juhendit.

Loo kontuur

Hobuse joonistamine algab kontuuriga. Kontuur on kujutise sisustuse kindlaksmääramiseks vajalik. See tähendab, et kontuuril peaks olema piisav informatsioon hobuse kehast, liikumisest, suurusest ja positsioonist. Alguses proovige joonistada hobuse kuju lihtsustatult – sirge seljaga, lihtsate jalgadega, et saaksite aru, kuidas hobuse keha töötab. Kui olete selle valmis, saate seda hiljem lihtsalt täiustada.

Vormi hobuse pea

Järgmine samm on hobuse pea lisamine. Kontrollige hobuse pea- ja kaelaosade proportsioone, nii et need vastavad keha äkitselt. Hobuse pea esiosa peab olema pisut laiem kui ta kael, et anda kolmemõõtmeline väljanägemine. Joonista silmad ja kõrvad. Mõlemad on olulised, et anda hobusele elutruud ilmet. Kui olete lõpetanud hobuse pea, võite hakata joonistama ka ülejäänud keha.

Lisa lihased

Kujutlege, et hobune on skeleti poolt toetatud lihaseid ja nahka. Kõigepealt joonista kettahobuse skeletistruktuuri suurimad osad, seejärel lihased. Lihased on aluseks ka siis, kui teete muidatused, sest need säilitavad keha proportsionaalsuse ja liikumise tasakaalu.

Joonista hobuse jalg

Hobuse jalgadel on keeruline struktuur. Hobuste jalg koosneb neljast osast: reitel, kinnistatud, käpast ja saapast. Käpp on hobuse jala voolikukujuline osa. Joonistage hobuse jalg ja seejärel võtke iga osa jaoks kaksiku abil veidi tõmmist. Sellise vaba käega joonistamisega saate luua liikuvuse ja tugevuse illusiooni.

Lisa detailid

Seejärel saate lisada hobuse keha aktiivsemaid detaile. Puhtalt positsioonilt on hobuse kujutamine raske, kui pole teavet selle kohta, kuidas hobune liigub ja kuidas midagi painutub või venib. Veelgi olulisem on detailne hobuse kujutamine – täpsemad silmad, selgemad lihased, meeldejäävad mustrid hobuse karvades. Pane tähele ka hobuse vananemist – väga noore sõbraliku märka jooned on ümmargused ja laiad, vanemate hobuste rida muutub tihedamaks ja sügavamaks.

Rõhuta perspektiivi

Lõpuks olge kindel, et hobune kujutatakse elutruudel. Sõltumata sellest, kas joonistate hobust seismisest või liikumisest, on perspektiiv eriti oluline. Perspektiiv määrab eseme funktsiooni ruumis. Joonista hobuse kujutamine sobivas ühtlases valguses. Kui soovite hobust kujutada rohust, siis joonista hobune lisaks ka taustaks oleva rohu.

Lõpuks, ole valmis harjutama. Palju harjutamist ja püüdmist ning üha keerukamate piltidega tegelemist, avab teie silmad ja loob teile hobuse joonistamiseks pinnase. Jälgige ümbritsevat maailma, joonistage loomi ja muid objekte. Valmistage ette, leidke inspiratsiooni ja lõbutsege joonistamisega.