Nullkulu

Nullkulu

kuidas jalanõudest haisu välja saada?

Kuidas jalanõudest haisu välja saada

Kui sul on probleeme jalanõudest haisu välja saamisega, tea, et sa pole üksi! Paljud inimesed kogevad sama probleemi, kuid õnneks on sellele lihtsad kodused lahendused.

1) Puhtus on sinu sõber

Esimene protseduur, mis tuleb läbi viia, on kasutada seebi ja vett, et pesta jalanõusid põhjalikult. Kui sa saad, eemalda sisetallad ning pese neid eraldi. Jalanõude pesemiseks võid kasutada ka spetsiaalset šampooni või pesupulbrit. Pärast pesemist kuivata jalanõud täielikult enne, kui paned need uuesti jalga.

2) Soola meetod

Soola kasutamine on veel üks kodune võte, mis aitab ja sobib hästi ka nahast jalanõudele. Jalanõude pesemise protseduurile järgnevalt riputa jalanõudesse piisavalt palju soola ja ülejäänud päeva jooksul hoia neid sellega täidetult. See aitab absorbeerida ebameeldivaid lõhnu.

3) Äädika kasutamine

Äädikas toimib hästi antibakteriaalse vahendina ning võitleb tõhusalt ebameeldivate lõhnade vastu. Pane jalanõud suurde kilekotti ja lisa sinna piisavalt palju äädikat. Sulge kilekott ning hoia jalanõusid sellisesse kotti panduna ööpäev läbi. Äädikas kuivab peale pikemat kasutusaega ise ära ning jalanõusid on lõhnast vaba.

4) Sidrunit võib kasutada kõikvõimalikul viisil

Sidrun on veel üks looduslik vahend, mis aitab ebameeldivaid lõhnu jalanõudest eemaldada. Lõika sidrun pooleks ning pigista mahl välja. Pane siis mahlapoolega sidrun jalanõusse ning hoia neid sellega täidetult üleöö. Sidruni mahl aitab bakteritel ja lõhnal omavahel reageerides ebameeldivat lõhna neutraliseerida ning jalanõud lõhnavad hommikuks taas värskena.

5) Ära unusta söögisoodat

Söögisooda on veel üks tuntud abivahend jalanõude lõhna vastu võitlemisel. Kui oled oma jalanõud korralikult puhastanud ning kuivatanud, puista neisse piisavalt palju söögisoodat ning lase neil seista üleöö. Hommikuks võid lihtsalt söögisooda raputada ning lõhn on jälle kadunud.

Kokkuvõtteks

Võta heaks ettevõtmiseks hoida oma jalanõusid puhtana ja lahti õhutatuna, see aitab ennetada ebameeldivaid haisusid. Kui aga peaksid siiski haisuga silmitsi seisma, siis proovi neist lihtsatest ja tõhusatest viisidest, et oma jalanõud taas värske lõhnaga täita. Kas oled varem mõnda neist viisidest kasutanud? Anna meile kommentaarides teada, kuidas see toimis.