Nullkulu

Nullkulu

kuidas hääletada internetis?

Kuidas Hääletada Internetis: Juhtnööride Juhendamine

Tehnoloogia on muutnud valimiste protsessi ja tegi seda mugavamaks. Kogu maailma riigid on tõusnud elektroonilise hääletamise idee poole, et teha valimised lihtsamaks ja kiiremaks. Eestis on hääletamine internetis võimalik alates 2005. aastast ning on osutunud edukaks ja usaldusväärseks viisiks hääletada. Selles artiklis käsitleme juhtnööre, kuidas hääletada internetis.

Valmistage oma ID-kaart

Enne kui saate elektrooniliselt hääletada, peate olema kindlustatud, et teil on Eesti ID-kaart. ID-kaarti saate taotleda rahvusraamatukogus, kohalikus omavalitsuses, välisesindustes või mõnes teenuskeskuses. Kui teil on juba ID-kaart, peaksite veenduma, et kõik andmed ID-kaardil on ajakohased ning kaart ise on kehtiv.

Avage veebibrauser ja minge veebisaidile, kus registreerimine toimub

Ava lõppu oma ID kaardi tugi tarkvara ja sisene veebisaidile eLundi andmete kaitse amet, et teha kindlaks, et ID-kaardi tugi tarkvara on aktiivne. Seejärel külastage veebisaiti https://www.valimised.ee/et/e-haaletamine, kus saate teha kindlust, et sisestate usaldusväärsele veebisaidile. Kui see on tehtud, saate registreeruda ja alustada hääletamist.

Autentimine kasutades ID-kaarti

Pärast veebisaidil registreerumist peate sisse logima, kasutades oma ID-kaarti. See toimub spetsiaalse ID-kaardi lugeja abil, mis on ühendatud arvutiga. Sisestage oma ID-kaart lugejasse ja logige sisse elaHäältamisele. Sisestage oma pin-kood ja saate alustada hääletamist.

Mõelge oma valimistele

Pärast sisse logimist on teil juurdepääs avalikule valimislehele, kus saate oma piirkonna hääletamisnimekirjaga tutvuda. Lugege kandidaatide profiile ja peatage kindlasti oma valikusse lõplik otsus.

Valimine

Kui teil on oma valik tehtud, saate valimistel hääletada. Klõpsake kandidaadi nimele ja liigutage seda oma ID-kaardi nimele. Seejärel kontrollige, kas olete kindel oma valikus, ja klõpsake “Stem”. Te ei saa oma valikut muuta, seega kontrollige enne “Stem” nuppu, kas olete kindel oma valikus.

Hääletamise lõpetamine

Pärast hääletamist klõpsake lihtsalt “Lõpeta” ja seejärel logige välja oma elektroonilisest hääletusest. Kui olete lõpetanud, võite minna välja ja nautida ülejäänud päeva.

Järeldus

Eestis on interneti hääletamine muutunud kiireks, turvaliseks ja lihtsaks viisiks valimiste ja hääletamise tegemiseks. Artikkel annab üksikasjalikku teavet selle kohta, kuidas hääletada internetis, ja me loodame, et see on teile kasulik. Võite alati pöörduda elektroonilise hääletuse ametnike poole, kui teil on küsimusi või kahtlusi elektroonilise hääletamise kohta Eestis.