Nullkulu

Nullkulu

kuidas autost niiskust välja saada?

Kuidas autost niiskust välja saada?

Niiskus autodes võib olla probleemiks mitmel erineval põhjusel, alates vihmast ja lumesulamisest kuni lekkivate akende ja kondensaatoriteni. Niiskus võib tekitada hallitust, kahjustada elektrilisi süsteeme, tekitada ebameeldivat lõhna ja põhjustada muud tüüpi kahjustusi.

Õnneks on mitmeid meetodeid, kuidas niiskust autost eemaldada ja niiskustervis taastada.

IME NIISKUST IMEMISE ABIL

Niiskuse imemise meetod on üks lihtsamaid ja kõige tõhusamaid viise niiskuse eemaldamiseks autost. Selleks tuleb kasutada niiskusekogujaid, mida müüakse paljudes kauplustes ja veebisaitidel. Need niiskusekogujad sisaldavad spetsiaalset geeli, mis võib imada suure hulga vett.

Niiskusekogujad on saadaval erinevates suurustes ja kujudes. Mõned on spetsiaalselt ette nähtud auto kasutamiseks ja neil on magnetid, et neid saaks paigaldada näiteks istmete alla. Teised on väikesed kotid, mis tuleb asetada kuhugi autosse, kus need ei takista. Niiskusekogujaid saab korduvalt kasutada, sest geel kuivab pärast kuumutamist uuesti.

KUIVATAGE TURBOLADERIT KUIVATIGA

Autos on tihti turbolaadurid, mis võivad niiskust hästi imada. Turbolaaduri poolt väljutatav kuum õhk võib aidata niiskust välja kuivatada. Turbolaaduri kuivatamiseks võite jätta mootori tööle ja sõita paar minutit või seda saab niisama lasta töötada.

Kuid on oluline märkida, et turbolaaduri kuivatamine kuumaga võib selle kahjustada. Seetõttu tuleb seda meetodit kasutada ettevaatlikult.

KASUTAGE VENTILATSIOONI

Ventilatsiooni kasutamine on lihtne ja tõhus meetod niiskuse eemaldamiseks autost. Ventilatsiooni abil õhk liigub läbi auto ja niiskus aurustub. Selleks tuleb lülitada sisse ventilatsioon ja seejärel lõpuks kliimaseade sisse, et õhk jahutataks.

Kui aga niiskus on eriti suur, tuleb ka ventileerimist kasutada piisavalt pikka aega. Ventilatsiooni kasutamine võib aidata ka korterit eemaldada, mis võib ilmneda akna udus.

KUIVATAGE AUTO SUUNANI

Teine meetod on kuivatada auto suunani. Kui ilm on kuiv ja soe, võib auto jätta pikaks ajaks päikese kätte. Soojus aitab niiskust aurustada ja teie auto on kiiresti kuiv.

Teine võimalus on auto kuivatamine kuuma õhupüstoliga. Sellise seadme saate laenutada või osta spetsialiseeritud kaupluses. Niiskuse eemaldamisel kasutage kindlasti kaitseprille ja kinnastega.

KASUTAGE DEHUMIDIFIERI

Dehüdratsiooniseade on suurepärane viis niiskuse eemaldamiseks autost, eriti kui niiskus on liiga suur. Paljud autoomanikud kasutavad selleks spetsiaalseid seadmeid, kuid koduaia dehüdratsiooniseadmete kasutamine on sama tõhus.

Dehüdratsiooniseadme kasutamisel kasutage kindlasti akut. Seade võib tarbida nii palju energiat, et see võib tühjendada auto aku.

KASUTAGE ÕLIPUMPAT

Kui autol on lekkivad aknad või tihendid, võib see kaasa tuua niiskuse säilimise. Sellisel juhul võib kasutada õlipumpa, mis tõmbab liigse vee.

KASUTAGE HÕÕGNIIDISTUST.

Hõõgniitide kasutamine võib aidata niiskust eemaldada autost. See on lihtne meetod, mis vajab vaid vasktraati. Vasktraat tuleb soojendada ja seejärel asetada auto sees. Hõõgniit imab niiskust ja aitab sellel kiiresti aurustuda.

KOKKUVÕTE:

Niiskuse või vee eemaldamiseks autost on mitmeid meetodeid. Parim meetod sõltub alati niiskuse kogusest ja auto tüübist. Kuid võite proovida niiskust eemaldada kas niiskusekogujate, ventilatsiooni, kuivatite, dehüdratsiooniseadmete, õlipumpade ja hõõgniidi abil.

Oluline on järgida konkreetseid juhiseid ja võtta meetmeid õigeaegselt. Nii saate vähendada auto niiskuskahjustuste riski ja parandada sõitu.