Nullkulu

Nullkulu

kuidas arvuti kiiremaks saada?

Kuidas arvuti kiiremaks saada

Tehnoloogia areng on toonud uusi väljakutseid meie igapäevaelu hulka – eriti kontoritöötajate jaoks, kes veedavad iga päev arvuti ees mitu tundi. Arvuti kiirus mängib selles osas olulist rolli, sest aeglase toimimisega võib see muutuda tõeliseks peavaluks. Õnneks on olemas mitmeid lihtsaid meetodeid, kuidas oma arvutit kiiremaks muuta.

Alusta küberruumi koristamisest

Interneti sirvimine on aluseks paljudele arvutiprobleemidele – see suurendab viraalnakkuseohtu ning võtab mälumahtu, mis omakorda võib arvuti töötamist aeglustada. Seega, kui otsid kiiremat töögraafikut, on esimene samm eemaldada vanad, tarbetud ning ajaliselt aegunud veebilehed ja tarkvarad. Proovi uuendada erinevaid navigatsioonimenüüs asuvaid programme ehk veebisirvijaid ja tutvu olemasolevate tööriistadega, mis tegelevad arvutisse talletunud tarbetu failide leidmise ning nende kustutamisega.

Optimeeri Windowsi operatsioonisüsteemi

Üks taskukohane viis, kuidas oma arvuti kiirust oluliselt parandada, on optimeerida asju, mida pead kasutama ehk Windowsi operatsioonisüsteemi. Peale selle, et see võib aidata teil arvutit kiiremaks muuta, aitab operatsioonisüsteemi kohandamine kaasa ka tõrgevaliku parandamisele. Kõik Windowsi opsüsteemid võivad hakata ajaga aeglustuma ja seetõttu on ülimalt tähtis need aeg-ajalt optimeerida.

Siin on mõned näpunäited Windows 10 opsüsteemi optimeerimiseks:

• Windows Update – hoia operatsioonisüsteemi viimaste värskendustega uuendatuna.

• Disk Cleanup (ketta puhastamine) – sappi on arvutis päris palju ja sageli leidub seal ka mitmeid tarbetuid asju. Ketaste kohtpuhastamine on parim asi, mis aitab sellest üle saada.

• Autostart – märgitud rakendused käivituvad koos operatsioonisüsteemiga, mis võib olla aeglaseks teguriiks. Selle vältimiseks tuleks programmideks oma töölaud viia või need soovi korral üldse eemaldada.

RAM-i suurendamine

Arvuti töö kiirus sõltub suurel määral RAM-i kogusest. Seetõttu, kui kavandate tahvelarvutile näiteks suuri töökoormusi, on soovitatav paigaldada vähemalt 8 GB mälu. Kui jääte alla oma mälu suurusele, paraneb arvuti töökiirus ka märgatavalt.

Välkkiirendaja kasutamine

Kui otsid üksikasjalikku lahendust, siis näib välkkiirendaja praktikana saavutavat üllatavaid tulemusi. Välkkiirendaja on spetsiaalne tööriist, mille ülesanne on vähendada RAM mälu hõivatud protsesse – näiteks tühja helikaardi DNS-i mahutamist ja automaatse valiksummikute puhastamist. Välkkiirendaja kasutamise positiivne mõju on see, et võimaldab töölaual põhiliste toimingute teostamist kiiremini.

Järeldus

Probleemidele lahenduste leidmine tähendab mõnikord vaid tõhusalt ja õigesti tegutsemist. Nagu näete, on arvuti kiiremaks muutmine lihtsam, kui oskasime arvata. Ükskõik kui töödeldud on teie arvuti, pole kunagi hilja selle töö kiirust optimeerida. Kasutades eespool toodud soovitusi, saate parandada oma arvuti kiirust, hoida aga oma seadet proaktiivselt tasakaalus, sest sobiva keskmise haldamise oskus on aeg-ajalt eluliselt tähtis.