Nullkulu

Nullkulu

kuidas anda kassile ussirohtu?

Kuidas anda kassile ussirohtu

Kassisõbrad teavad, kui tähtis on hoida oma kassid terve. Kassi eest hoolitsemine hõlmab regulaarset toitumist, treenimist, puhkust, WC-obligatsioonide täitmist ja tervishoiu eest hoolitsemist. Üks tervishoiuviis, millega peate oma karvaseid sõpru kaitsma, on usside tõrje. Usse on võimalik hävitada erinevate meetoditega, kuid juhul, kui otsustate pöörduda ussirohtu kasutamise poole, peate teadma, kuidas seda õigesti teha. See artikkel selgitab kõik, mida peate teadma, et anda oma kassile turvaliselt ja õigesti ussirohtu.

Mis on ussid ja miks on neil negative mõju kassidele?

Ussidega nakatumine ei piirdu ainult koertega. Kassid võivad samuti nakatuda ussidest. Kassi nakatamise peamine põhjus on tema väliskeskkond. Kassidele meeldib möllata, mängida igal pool ja neid köidab mõnikord ka loomade püüdmine nii, et ilmub vajadus ennetada haigusi, mis on põhjustatud parasiitidest. Need parasiidid loovad oma peremeeste sees oma kodu ning võtavad enda alla toitaineid ja vitamiine, mis on vajalikud teie kassi arenguks. See võib jätta teie lemmikuga krooniliselt puudustesse ja isegi surma.

Millal on õige aeg anda oma kassile ussirohtu?

Kui soovite, et teie kass oleks terve ja õnnelik, peate järgima regulaarset ussiravi kava. Kassipoegadele tuleks ussirohtu anda vanuses kaks, kolm ja kuus nädalat, kuna emane kass võib usse isegi kassipoegadele kandma minna. Peale selle soovitatakse ussirohtu anda vanuses 1, 3, 6, 9 ja 12 kuud. Kui kass elab väljaspool, tuleks teda ussirohtu anda kokku kuue kuu jooksul. Kui kass elab siseruumides, ei tohiks seda tavaliselt nii sageli teha.

Kuidas valida kassile ussirohtu?

On olemas erinevaid ussirohtusid, kuid enne ostmist peate teadma, millist ussirohtu te peaksite ostma ja konsulteerima kohaliku loomaarstiga, et valida tõhusam ravim. Kui kassil on juba probleeme ussidega, tulenevalt nii välis- kui ka sisemistest teguritest, soovitatakse võtta ühendust kohaliku loomaarstiga, et valida parimad ravimid. Samuti peaksite ostma ainult neid ussirohtusid, mis on spetsiaalselt mõeldud kassidele ja mis on välja töötatud looma heaolu ja tervise tagamiseks.

Kuidas anda oma kassile ussirohtu?

Hästi antud ussirohi võib takistada parasiide teie kassi nakatumast ning seega hoida teid koos kassiga turvalisena. Vaatamata sellele, et mõned kassid võib olla üsna “kangekaelsed”, on võimalik anda neile ussirohtu ilma suurte raskusteta. Siin on mõned näpunäited:

– Valmistage kõik vajalikud lidmed ette. Võtke välja nii kass kui ka ussirohi.
– Eemaldage uksest avatäsh, nii et teie kass ei saa uksest välja hiilida enne, kui olete lõpetanud.
– Leidke kassi lemmikkoht, kus ta meeldib magada, seejärel asetage ussirohi sinna kõrvale; nii näeb teie kass, et annate talle midagi, mida ta vajab.
– Võimalusel võite hoida kassi selja taga ühe käega nii, et ta ei saaks ussirohtu süües ära joosta, teise käega suuhoidikuga:
– Kui see on vedel ussirohi, siis tilgutage rohkem, kui soovite, et selle joomine oleks maitsev.
– Kui see on tabletivormis ussirohi, siis võite murda tableti pooleks ja viia selle otsa kassi kurgupiirkonda või segada tabletid kassitoitu. Võite ka purustada tabletid, kui kass on eriti tujukas.
– Oluline on veenduda, et kass on pärast seda joomist joonud.

Kokkuvõte

Kasside juures tuleb ussirohu võtmist hoolikalt kaaluda, kuna valesti tehtud võib olla kahjulik, eriti kasutatavate koguste osas ja sagedus tuleb veenduda arstiga. See artikkel selgitas, kuidas seda turvaliselt ja õigesti teha.
Oluline on tagada, et kassil oleks hea elukeskkond ja et ta oksendamise korral saaks oma pere või küsimuste korral maskebatunikuga konsulteerida. Vaatlusperiood ja hooldus on omaniku jätkuv tähelepanu all.

Kokkuvõtteks võime öelda, et kui soovite kaitsta oma kassi ja oma peret, peate tagama, et teie lemmikloom saab õigeaegselt ussirohtu. Peale selle, et kassid on vaieldamatult meile kaaslased, vajavad ja armastavad nad meie kaitset. Aldu nautides koos nendega meie kooselu lahenduvad paljud lahendamata mured, nii et vajalik on koostöö.