Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha oma cv?

Kuidas teha oma CV

CV ehk elulookirjeldus on dokument, mida kasutatakse tööandjale enda isiku ja töökogemuse tutvustamiseks. Sinu CV on sinu “visiitkaart”, mille järgi hindavad tööandjad sinu sobivust ametikohale. Seetõttu on kriitiline, et sinu cv oleks atraktiivne ja andekas. Selles artiklis õpid, kuidas teha CV-d, mis aitab sul saada intervjuusid ja tööd, mida sa soovid.

Pealkiri

CV koostamise juhend: Kuidas teha oma CV

Sissejuhatus

CV koostamine võib olla keeruline, eriti kui ei ole selge, mida tuleks lisada ja kuidas seda esitada. Kuid pakutakse palju erinevaid viise, kuidas koostada CV-d, kuid see artikkel aitab sul luua konkurentsivõimelise CV-si .

Osa Tutvu töökuulutusega

Kõige enam levinud viga, mida teevad tööotsijad on see, et nad lihtsalt saadavad kõigile töökuulutustele sama CV. See ei ole tavaliselt tõhus, kuna igal ametikohal on erinevad vajadused ja nõuded. Seetõttu, esmalt tutvu hoolikalt töökuulutusega ja mõtle, milline CV sobiks värbamise protsessi. Põhiliselt CV peab esitama järgmisi teavet: kontaktandmed, töökogemus, hariduslik taust ja oskused.

Osa Kohanda oma CV-d

Tööandja esmane hinnang tehtud’e CV-le võtab aega kõigest mõne hetke. Seepärast on eriti tähtis, et esimesed read oleksid silmapaistvad ja sobituvad ametikohtade vastavusega. Sinu CV peab olema kohandatud vastavalt tööandja nõuetele, niiet on oluline olla valvas ja muuta vajaduse korral oma CV-d iga töö tellimuse korral eraldi.

Üldiselt peaks sinu CV sisaldama:

– Kontaktandmed (eesnimi, perekonnanimi, aadress, telefoninumber, e-posti aadress)
– Isiklikud omadused (ja/või eesmärk)
– Hariduslik taust (õppeasutused, lõpetamise aeg, diplomid)
– Töökogemus (ettevõtted, tööaeg, töökohustused)
– Oskused (programmide, keelte, kommunikatsiooni vms)

Osa Kasuta selget ja silmapaistvat sõnastust

CV peab olema selge, lihtne ja arusaadav. Kasuta avalikult standardhakatiste oma ametialast sõnavara, tunnustatud kõnekäändude ja fraasid, mis tekitab tööandjas usaldust selle suhtes, et oled pädev spetsialist. Samuti ole täpsustades, kas su CV-s on kirjavigu, kuna need vähendab usaldusväärsust. Võimaluste suurendamiseks soovitame ühendust võtta mõne värbamisteenust või renditööjõudu pakkuva ettevõttega.

Osa Ole konkreetne

Ära piirdu lihtsalt oma tööalase kogemuse loetlemisega, sul on mõnikord vaja seda näidelda ka nagu kindlat kogemust (nt juhtimisalast kogemust). Ütle tööandjale, millised nende huvitavad asjad (või projektid), millega oled tegelenud ja millised positiivsed tulemused sellest tulenesid. Ära unusta ka kasutada numbreid (nt 10% suurendasime müüki) see aitab kinnitada su pädevust ja kätega katsutavat tulemust.

Osa Näita oma tulemustele orienteeritust

Tööandjad soovivad näha, et oled võimeline töötama ka tulemustele orienteeritult ja näinud vaeva, et luua midagi uut ja põnevat. Oskus näidata, et sa oled projektiinimene ja suudad selle jooksul välja tuua positiivseid aspekte, aitab suuresti kaasa sinu edule tööotsingutel. Näita selle juures ettevõtlikkust (või loomingulisust, kui käib jutt loovjast tööst).

Osa Pane rõhku oma unikaalsetele omadustele

On oluline, et sinu CV ei oleks ainult tööalase kogemuse kohvik, vaid sa leiaksid sobilikku kohta ka sellele, et räägi enda isiksuseomadustest ja oskustest. See annab terviklikuma pildi sinust kui inimesest ja edastab tööandjale ühtlasi infot, milline inimene üldse oled. Mõningase hea tahtmise ja loovusega annab see võimaluse saada seost ka otsitava ametikohaga.

Kokkuvõte

Sinu CV on sinu esimene kaitsemüür, et saada töö, mida sa soovid. Sellest lähtuvalt on oluline, et süstematiseeriksid ja tõstaksid esile oma parimaid oskusi ja rõhuksid sellele, mis võiks su eeliseid edastada antud ametikohal. CV koostamisel järgi ka kogemust ja nõuandeid professionaalide poolt. Tööd alustades aga ole loov, ava ennast ja ära unusta rõõmu toomast. Töö peaks olema mõlemale poolele meeldiv ja huvitav!