Nullkulu

Nullkulu

kus james cook oma reisidel käis?

Kus James Cook oma reisidel käis

James Cook on üks tuntumaid kaupmeeste-seiklejaid, kes reisis mööda maailma erinevaid kohti uurides ja kauplemas. Ta on tuntud kui üks kuulsamaid Briti maadeavastajaid, kes avastas uusi maid ja avastas ka palju uusi liike. Ta külastas paljusid kohti, mis on tänasel päeval kuulsad turismiobjektid. Käesolevas artiklis räägime James Cookist ja sellest, kus ta oma reisidel käis.

Sissejuhatus

James Cooki reisid on inspireerinud ja intrigeerinud paljusid inimesi juba aastakümneid. Kui ta reisis mööda Polüneesiat ja Vaikset ookeani, avastas ta palju uusi kohti ja tõi Euroopasse suure hulga uusi teadmisi selle piirkonna kohta. Käesolevas artiklis kirjeldame James Cooki tähelepanuväärseid reise, mida ta Vaikse ookeani ümber tegi.

Kokkuvõte

James Cook oli tuntud maadeavastaja, kes külastas palju kohti üle maailma. Tema reisid on inspireerinud paljusid teisi uurijaid ja seiklejaid, kes soovivad ka uurida uusi maid ja kultuure. Cooki reisid Polüneesiasse ja Vaikse ookeani piirkonda olid eriti tähelepanuväärsed, sest ta avastas palju uusi kohti ja tõi Euroopasse palju uusi teadmisi selle piirkonna kohta. Cook on tänasel päeval hinnatud avastajana, uurijana ja kaupmehe ning tema pärand elab edasi kõigis nendes kohtades, kus ta reisis ja uuris.

Kes oli James Cook?

James Cook oli üks kuulsamaid Briti maadeavastajaid. Ta sündis 1728. aastal Inglismaal ja kasvas üles Yorkshire’is. James Cook on tuntud oma seikluste ja uurimisretkede poolest, mis toimusid 18. sajandil. Ta oli mereväelane ja seega tundis merd väga hästi. Cook astus Meremajanduskolledžisse Whitby linnas, kus ta sai oma merealase hariduse. Ta oli meresõitjana väga edukas ja tõusis ruttu üheks parimaks meremeheks oma laevade juhtimisel.

Cooki reisid

James Cooki esimene pikem reis oli 1768. aastal. Siis saatis Inglise valitsus Cooki Avatud Vundamendiga Polüneesiasse. Cooki peamine ülesanne oli jälgida Veenuse üleminekut päikese eest. Sel ajal uskusid teadlased, et nad võivad päikesesüsteemi ja universumi kohta palju rohkem teada saada, kui nad jälgiks Veenuse üleminekut päikese eest nii Euroopas kui ka Polüneesias. Cookil oli ka ülesandeks uurida Vaikse ookeani tundmatuid alasid ja avastada uusi maid.

Esialgsetel reisidel Polüneesiasse saatis Cooki inglise kroon kolme laeva, Resolution, Adventure ja Discovery. Kogu reis kestis kolm aastat ja Cook uuris Polüneesia saari, nagu Tahiti, Tonga, Samoa ja Fidži. Ta avastas ka Uus-Meremaad ja osa Austraaliast. Need avastused tõid kaasa seni tundmata loomade ja taimede ning uute kultuuride avastamise.

Cooki reisid Vaikse ookeani piirkonnas

Cooki edukate uurimistööde tagajärjel taotles Inglismaa valitsus, et ta läheks uutele uurimisretkedele ja uuriks edasi Polüneesia saari ja Vaikset ookeani. Ta läks 1772. aastal teisel uurimisreisil, mis kestis kolm aastat. Sel ajal uuris ta Uus-Meremaad, Taavetide saari, Uut Kaledooniat ja paljusid muid asukohti Vaikses ookeanis.

Cooki kolmas reis algas 1776. aastal ja kestis kolm aastat. Tema peamine ülesanne oli leida läänerannikust mööda mereteid Põhjapooluseni. Ta jõudis Alaskasse ja sealt edasi mööda Kanada rannikut, kuni tal õnnestus avastada Shchastya lahe Alaska läänerannikul. Cooki reis oli edukas ning ta avastas palju uusi kohti ja tõi palju uusi teadmisi kaasa.

Tänapäeval on paljud James Cooki poolt külastatud kohad populaarsed turismiobjektid. Cooki avastusi tuleb tänapäeval veel jätkuvalt uurida ja analüüsida. Tema reisid on aidanud kaasa suure hulga teaduslike teadmiste loomisele, samuti on tema pärand inspireerinud paljusid uurijaid ja seiklejaid jätkama tema tööd.

Kokkuvõte

James Cook oli 18. sajandil kuulus uurija, kes avastas mitmeid uusi maid ja aitas kaasa suure hulga teaduslike teadmiste loomisele. Cooki reisid Polüneesiasse ja Vaikse ookeani piirkonda olid eriti tähelepanuväärsed, sest ta avastas palju uusi kohti ja tõi Euroopasse palju uusi teadmisi selle piirkonna kohta. Cook on tänasel päeval hinnatud avastajana, uurijana ja kaupmehe ning tema pärand elab edasi kõigis nendes kohtades, kus ta reisis ja uuris.