Nullkulu

Nullkulu

kuidas allkirjastada id kaardiga?

Kuidas allkirjastada ID kaardiga

ID-kaart on üks populaarseimaid autentimismeetodeid Eestis. Seda kasutatakse peamiselt digiallkirjade andmiseks, internetipankade sisselogimiseks, rahvusvahelise tervisekindlustuskaardi tellimiseks ning muude digitaalsete teenuste kasutamiseks. ID-kaardiga allkirjastamine on väga lihtne ning tänases artiklis räägimegi sellest põhjalikumalt.

Kuidas ID-kaardiga allkirjastamine töötab?

ID-kaardi allkirjastamine võib esialgu tunduda keeruline, kuid tegelikult on see lihtne ja mugav. Allkirjastamine toimib järgmiselt:

Ühenda ID-kaart kaardilugejaga

Enne allkirjastamise alustamist tuleb ühendada ID-kaart kaardilugejaga. ID-kaardi lugeja ühendamine võib sõltuda sellest, milline lugeja sul on, kuid enamasti tuleb lugeja USB-porti ühendada.

Avada allkirjastamise leht

Järgmiseks tuleb avada allkirjastamise leht. Allkirjastamise leht varieerub erinevate teenuste vahel, kuid selle leidmiseks saab kasutada näiteks otsingumootorit.

Digitaalallkirja andmine

Kui allkirjastamise leht on avatud, siis tuleb klikkida “Allkirjasta” või “Anna allkiri” nupule. Seejärel avatakse ID-kaardi tarkvara. Tarkvaras antakse kasutajale võimalus kontrollida allkirja andja isikutunnistusi ja kasutada kryptograafilisi võtmeid allkirjastamiseks.

Allkirjastamise teostamine

Allkirja andmiseks tuleb sisestada ID-kaardi PIN-kood ja seejärel sooritada allkirjastamine. Allkirjastamine võib erinevate teenuste puhul erineda, kuid enamasti tuleb teha lihtsalt üks klikk allkirjastamise nupule.

Allkirja tõendamine

Pärast allkirja andmist kuvatakse ID-kaardi tarkvaras allkirja tõendi aken. Allkirja tõendamine võib erinevate teenuste puhul erineda, kuid enamasti tuleb see saata teisele osapoolele allkirjastatud dokumendi koosseisus.

Kas ID-kaardiga allkirjastamine on turvaline?

ID-kaardiga allkirjastamine on äärmiselt turvaline. ID-kaardi tarkvara kasutab kryptograafilisi võtmeid, mis tagavad allkirja autentsuse. Samuti on ID-kaart ka varustatud kaardilugejaga, mis tagab allkirja andmise ainult siis, kui kaart on õigesti sisse ühendatud.

Kuidas ma saan ID-kaardi allkirjastamist kasutada?

ID-kaardi allkirjastamist saab kasutada erinevatel eesmärkidel, näiteks:

Dokumentide allkirjastamine

Digiallkirjade andmine on üks peamisi kasutusviise ID-kaardi allkirjastamiseks. See on lihtne ja ohutu viis dokumentide allkirjastamiseks.

Internetipankade sisselogimine

ID-kaardi kasutamine internetipankade sisselogimisel on äärmiselt turvaline ja kiire viis oma rahaasjade kontrollimiseks.

Tervisekindlustuskaardi tellimine

Tervisekindlustuskaardi tellimine on üks kasutusviisidest, mille jaoks ID-kaardi allkirjastamist küsida võidakse. See võimaldab sul kiiresti ja lihtsalt tellida uue tervisekindlustuskaardi.

Kokkuvõte

ID-kaardiga allkirjastamine on äärmiselt lihtne ja turvaline viis dokumentide allkirjastamiseks. Allkirjastamine käib ID-kaardi tarkvara abil ning uniiteks on vaja ID-kaardi PIN-koodi, et allkirja saaks anda. ID-kaardi allkirjastamise võimalusi on erinevaid ning seda saab kasutada näiteks internetipankade sisselogimiseks või uue tervisekindlustuskaardi tellimiseks.