Nullkulu

Nullkulu

kuidas allkirjastada dokumenti mobiil id?

KUIDAS ALLKIRJASTADA DOKUMENTI MOBIIL-ID

Kas sul on kunagi olnud olukord, kus sul on vaja kiiresti allkirjastada oluline dokument, kuid sa ei saa seda teha, kuna sa ei ole seal, kus see dokument füüsiliselt asub? See on tavaline probleem, millega paljud inimesed kokku puutuvad. Õnneks on olemas lahendus – mobiil-ID. Kui sa veel ei tea, mis mobiil-ID on ja kuidas seda kasutada, siis see artikkel on just sulle.

Mobiil-ID on elektrooniline isikutuvastusvahend, mis võimaldab sul kasutada riigiportaale, pangateenuseid ja muid e-teenuseid. Mobiil-ID kasutamiseks on sul vaja telefoni ning ID-kaarti või digi-ID-d. See on väga mugav ja turvaline lahendus, mis muudab sinu elu lihtsamaks.

Allpool on juhised, kuidas allkirjastada dokumenti mobiil-ID abil.

Installeerige mobiil-ID tarkvara oma nutitelefoni.
Sõltuvalt teie telefoni mudelist laadige EMT või Tele2 nutitelefoni Androidi või iOS-i App Store’ist mobiil-ID tarkvara. Kui olete tarkvara alla laadinud, installige see. Rakendus on tasuta.

Avage rakendus ja valige “Allkirjasta dokument”.
Kui rakendus on paigaldatud, avatakse see kuvaga, kus on palju valikuid. Kliki “Allkirjasta dokument”.

Valige dokument, mida soovite allkirjastada.
Nüüd peate valima dokumendi, mida soovite allkirjastada. Teil on võimalik valida fotodestväõi PDF-vormingus dokumentidest.

Kontrollige dokumendi sisu.
Enne dokumendi allkirjastamist lugege hoolikalt dokumendi sisu. Veenduge, et teate, mida te allkirjastate.

Allkirjastage dokument.
Kui olete dokumendi sisuga kursis ja olete valmis allkirjastama, minge tagasi mobiil-ID rakendusse ja klõpsake “Allkirjasta”. Mobiil-ID saadab teile sõnumi. Veenduge, et see sõnum näitab dokumendi andmeid ja kontrollige, kas dokumendi andmed on õiged. Kui dokumendi andmed on õiged, sisestage oma mobiil-ID PIN-kood ja allkirjastage dokument.

Dokumendi allkirjastamine on õnnestunud.
Kui kõik läks õigesti, näete te juba mobiil-ID rakenduses teadet, mis teavitab teid, et dokumendi allkirjastamine on edukalt lõpule viidud. Teie allkirjastatud dokument saadetakse esimesel võimalusel dokumendi asutusse.

Allkirjastamise protsess on väga lihtne, kuid peate tagama, et teie mobiil-ID PIN-koodi ja dokumentide turvalisus oleks tagatud.

Kokkuvõte

Allkirjastamine mobiil-ID abil on tõhus ja mugav viis dokumentide allkirjastamiseks, ilma et peaksite ise füüsiliselt dokumenti allkirjastama. Selleks saate lihtsalt kasutada oma nutitelefoni ja mobiil-ID tarkvara. Selle artikli abil õppisite, kuidas allkirjastada dokumendi kasutades mobiil-ID-d. Oluline on tagada, et teie dokumentide turvalisus ja privaatsus oleks tagatud. MOBIIL-ID on Eesti riigi poolt väljastatav ID, mida saab kasutada litsentseeritud digitaalsete allkirjastamise vahendite kaudu. See tagab, et teie allkirjastamine on turvaline ja õiguspärane.