Nullkulu

Nullkulu

kuidas alandada vererõhku kiiresti?

Kuidas alandada vererõhku kiiresti?

Vererõhk ehk vererõhu näit määrab veresoonte seina rõhu vereringesüsteemis. Tavaliste vererõhunäitude vahemik on 90-119/60-79 mmHg. Kui vererõhu näit langeb alla või tõuseb üle normi piirjoone, võib see tervisele ohtlikuks muutuda. Seetõttu on vererõhu kontrollimine ja säilitamine normis väga oluline.

Söö rohkem kaaliumi sisaldavaid toite

Kaaliumi sisaldavad toidud, nagu banaanid, apelsinid, spinat, avokaadod ja kartulid, võivad aidata kehal vabalt liikuvat naatriumi välja viia ning seega alandada vererõhku.

Tarbi vähem soola

Sool suurendab vererõhku, seega võiks vältida või piirata soola tarbimist toidus. Võid kasutada alternatiivina maitseaineid, nagu küüslauk, sibul, tüümian, basiilik ja rosmariin.

Räägi arstiga ravimite kohta

Kui tarvitad kõrget vererõhku alandavaid ravimeid, siis räägi oma arstiga nende ravimite võtmise kohta. Alati ei pruugi kaasnevad probleemid ja kõrvaltoimed olla vältimatud.

Mõõduka intensiivsusega füüsiline tegevus

Regulaarne füüsiline aktiivsus võib aidata alandada vererõhku. Üks võimalus on suurendada aeroobseid tüüpi treeningute hulka – jalutamine, jooksmine, tantsimine, ujumine, rattasõit jne. Alusta vaikselt ja suurenda treeningraskust järgneva paari nädala jooksul. Ole ettevaatlik ja konsulteeri spetsialistiga, kui sul on terviseprobleeme.

Ära suitseta ja vähenda alkoholi tarbimist

Suitsetamine kahjustab südame-veresoonkonna süsteemi ning seega tuleks suitsetamine võimaluse korral lõpetada. Kui jooni tarvitad, siis soovitatakse seda teha mõõdukalt, mitte ületada meeste puhul kahe ja naiste puhul ühe joogi päevas.

Täida oma elu positiivse külge

Stress ja ärevus võivad vererõhku tõsta. Seega on soovitatav täita oma elu positiivsete tegevuste ja sõbralike suhetega.

Regulaarsete vererõhumõõtmiste teostamine

Regulaarne vererõhumõõtmine võib aidata varakult tuvastada veresoonte seina rõhu tõusu. Tutvu seadmega, mida kasutada saad, ning teostage mõõtmisi tasakaaluka paari nädala jooksul.

Kokkuvõte

Vererõhu tõus võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme ning seega on oluline selle jälgimine ja kontrollimine. Selleks võib kasutada moodsaid seadmeid, mis aitavad vererõhku mõõta erinevates tingimustes. Jälgi ka füüsilist aktiivsust, toitumist, une kvaliteeti ning ära unusta positiivset ellusuhtumist. Vältides stressi, alkoholi ja ülemäärase soolasisaldusega toitu, võid saada suurepäraseid tulemusi vererõhu kontrollimisel.