Nullkulu

Nullkulu

kui vanaks saab eesti vabariik 2022?

Kui vanaks saab Eesti Vabariik 2022

Eesti Vabariigi ajaloo vältel on saavutatud palju silmapaistvaid ja muljetavaldavaid saavutusi. Alates taasiseseisvumisest 1991. aastal on Eesti edasi arenenud, et saavutada oma eesmärk olla tugev ja sõltumatu riik.

Tänaseks on Eesti Vabariik jõudnud järjepidevalt arengule ja lõppkokkuvõttes on tekkinud küsimus: kui vanaks saab Eesti Vabariik 2022. aastal? Sellele küsimusele vastamiseks on vaja hinnata minevikku ja keskenduda praegusele kohale, et määrata kindlaks Eesti tuleviku väljavaated.

Minevik

Eesti Vabariik loodi 1918. aastal pärast I Maailmasõda ja hävitavat Saksa okupatsiooni. Sellest ajast alates on riik kogenud mitmeid väljakutseid, kuid alati leitud lahendusi oma kodanike heaolu tagamiseks ja üldiseks jõukuseks.

Kuid sellest hoolimata oli Eesti Vabariigi ajalugu risti ja põiki täis raskusi, seda eriti perioodil, mil maa allutati erinevatela võõrvõimudele. Selle hulka kuuluvad nii Nõukogude okupatsioon (1940-1991) kui ka Saksa okupatsioon Teise maailmasõja ajal (1941-1944).

Nii Nõukogude kui Saksa okupatsioonid andsid raskeid õppetunde. Nende aastate vältel õppis Eesti Vabariik kaitsta oma rahvast ja oma olemasolu. Perioodid, mis olid rahva jaoks rasked, said ületatud. Eesti rahvas on olnud alati tugev ja ühtaegu sügavalt hooliv omatervisest, vabast riigist ja demokraatiast.

Tänapäev

Täna on Eesti Vabariik arenenud riik mis on üks Euroopa Liidu liikmesriike. Eesti on avatud maailmale ja on tuntud kui digitaalsete lahenduste eestvedaja. See kõik on osa avaliku ja erasektori koostööst, pidevast investeerimisest haridusse ja kultuurilise mitmekesisuse hoidmisele.

Kuigi rahvaarvult väike, on Eesti optimaalse suurusega, see on ühtne, ja selle riigijuhtimine on positiivne eeskuju ka teistele. Eesti põhimõtted ja väärtused, nagu demokraatlikud institutsioonid ja sõnavabadus, on eluliselt tähtsad, et tagada ühiskonna jätkuvus.

Sellele vaatamata on Eesti tulevikul ees arvukalt väljakutseid. Üks neist on demograafia. Rahvastiku vananemine on suur probleem, ja see avaldab mõju kogu ühiskonnale. Sellele lisanduvad ka muud majanduslikud ja sotsiaalsed väljakutsed. Peamine küsimus on, kuidas jätkata riigi arengut ning saada üle ülesannetest, mis Eestit ees ootavad.

Tulevik

Võttes arvesse Eesti tänast hetke ja olemasolevat potentsiaali, on võimalik uskuda, et Eesti Vabariik saab hakkama ka tulevikus. Peamine nõue on soov ja tahe oma eesmärk saavutada ning öelda aina järsemalt «ei» asjadele, mis ei vii meid edasi.

Eesti Vabariik peab olema hooliv ja solidaarne riik, mis investeerib kõigepealt oma tulevikku. Me peame hädavajalikuks tervishoiu infrastruktuuri arendamist, hariduse, kultuurilise mitmekesisuse ja teadustöö toomist kõrgele tasemele. Samuti tuleb ühiselt ja kõiki võrdväärselt toetada lahendusi tööturul ning välistada diskrimineerimine iga inimese puhul.

Kuigi oodatud muutused on võib-olla aeganõudvad, peame Eesti tulevikuhorisonti vaadates veel kord kinnitama oma pühendumust oma koduriigi edule ja õitsengule. Eesti Vabariik on juba saavutanud palju ja meil on kõik alus olla optimistid.

Kokkuvõte

Eesti Vabariik saab septembris 2022 sajandi phjatakse täisealiseks. Kuigi riigil on olnud oma raskused, mis tulnud ületada, võime me julgelt öelda, et Eesti on valmis oma väljakutsetega tegelema. Eesti on arenenud riik, mille peamine fookus on kodanike hüvanguks, era ja avaliku sektori koostöös.

Eesti tulevikuhorisondi sirutumine on pikk ja lai. Kuid Eesti on tugev ja põhimõtteline riik ning meie tulevikul on tugevad ja ühtsed vundamendid. Me usume, et Eesti Vabariik suudab ka tulevikus hakkama saada kõrgeteatud eesmärkidega. Me peame lihtsalt prioriteetides hoidma oma rahva ja riigi huve, pidades silmas meie põhimõtteid ja väärtusi.