Nullkulu

Nullkulu

kui vana on tartu?

Kui vana on Tartu

Tartu on Eesti suuruselt teine linn pärast Tallinna. See on tuntud kui Eesti intellektuaalse ja kultuurilise elu keskus tänu Tartu Ülikoolile ja teistele kõrgharidusasutustele. Kuid kui vanaks võib meie armas Tartu linn tegelikult pidada?

Tartu ajaloost

Tartu linn loodi arvatavasti juba sajandil, kui siia kanti üle Vastse-Eesti asustus. Esimese kirjaliku allikana mainitakse Tartut aastal 1030, kui Denegri tõi selle koha kohta välja oma kronikas. Just sel ajal asutasid ristisõdijad Tartus oma kindluse.

Aasta 1224. oli suur ja tähtis aeg Tartu ajaloos. Sel ajal vallutasid sakslased linna ja aastal 1262 valmis siin esimene kindlus. Tartu areng jätkus sajandite jooksul kiiresti, olles kaubanduse, kultuuri ja hariduse keskpunktiks.

16. sajandil jõudis Tartu lõpuks reformatsiooni ajastusse. Kuna linna valitsenud sakslased olid katoliiklased, kujunes 1525. aastal siin protestantlik vaimulik Iitem Kretzenstein, kes asutas siia ka esimese evangeelse kiriku. Reformatsioon levis Tartu linnas kiiresti ning aastal 1632 oli linnas juba neli evangeeliumi kohe.

Tartu Ülikooli rajamine aastal 1632 oli Tartu ajaloos üks suuremaid ja tähtsamaid sündmusi. See sündmus oli seotud Rootsi kuninga Gustav II Adolphi ja Tartu linna astutud kaubandusliku koostööga. Alguses olid ülikoolis erinevatel aladel vaid 12 professorit, kuid täna on ülikoolist saanud Eesti kõige olulisem kõrghariduse asutus.

Mida teada Tartu asukoha kohta?

Tartu asub Eesti keskosas kohas nimega Emajõe ääres. See linnaosa on paelunud paljusid silmapaare oma ilusa ja omapärase looduse poolest, mis koosneb jõekaldast, parkidest ja metsadest. Tartu on kutsutud ka teaduslinnaks ja viimase kümnendi jooksul on siin elanike arv pidevalt kasvanud.

Kui vana on Tartu praegu?

See küsimus on alati huvitatud nii kohalikest elanikest kui ka turistidest. Praegu on Tartu linn 797,665 aastat vana. See hinnang tuleneb sellest, et Tartus on jäädvustatud erinevaid mälestisi ja hooneid, mis näitavad linna vanust.

Linnas on ka palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, mis üksikasjalikult kirjeldavad Tartu ajalugu. Näiteks võib mainida Tartu Ülikooli peahoone, mida peetakse ülikooli sümboliks. Hoone on kaunistatud sillustega, mis kujutavad kõiki Tartu linna viit erinevat piirkonda.

Linnas on ka palju majutusvõimalusi, mis sobivad erinevatele külastajatele ja nende vajadustele. Näiteks on võimalik ööbida erinevates hotellides, hostelites ja tagamajades, mis pakuvad erineva hinnaga võimalusi.

Kokkuvõte

Tartu on Eesti üks kõige ilusamaid ja ajaloolisemaid linnu. Seda linnapeetakse ka Eesti intellektuaalse ja kultuurilise elu keskuseks tänu Tartu Ülikoolile ja teistele kõrgharidusasutustele. Tartu ajalugu ulatub kaugele minevikku ja siin on palju vaatamisväärsusi, mis kajastavad linna vanust ja ajalugu. Tartu on ka isikupärane linn, kus on palju majutus- ja toidukohtade võimalusi.