Nullkulu

Nullkulu

mis toimub tartu?

Mis toimub Tartu – Linn, mis on elu täis!

Tartu on Eesti üks vanimaid ja ilusamaid linnu. Asudes Emajõe kaldal, on Tartu alati olnud tähtis piirkond Eesti kultuuris. Praegu on Tartu rikkalikult täis ajaloolist vaatamisväärsust ja kaasaegseid hooneid, mis pakuvad linnas elavatele inimestele palju võimalusi.

Tartu on Eesti hariduse ja teaduse süda. Tartu Ülikool, üks Euroopa vanimaid ülikoole, on seotud enamiku Tartu tähtsamate saavutustega. Linnas on ka teisi tuntud haridusasutusi nagu Tartu Kunstikool, Tartu Rahvaülikool ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Tartu võib uhkusega öelda, et see on Eesti hariduse, teaduse ja kultuuri pealinn.

Tartus on suurepärased võimalused kõigile spordisõpradele. Linnas asuvad ujulad, jõusaalid, spordiväljakud, jalgpallistaadionid, tenniseväljakud ja paljud muud spordiväljakud. Tartu on ka ideaalne koht väljasõitudeks ja matkamiseks. Linnas on palju parke, metsi ja järvi, mis pakuvad palju võimalusi lõõgastumiseks ja looduse nautimiseks.

Tartu on tuntud oma suurejooneliste kultuurisündmuste poolest. Mainimata ei saa jätta Tartu Filmifestivali, mis on Baltimaade suurim ja kõige rahvusvahelisem filmifestival, samuti Tartu Rock Festivali, mis on üks suurimaid rokkmuusika festivale Eestis. Tartu on ka tuntud oma rikkaliku ajalooga. Linnas on palju muuseume ja galeriisid, mis pakuvad ülevaadet Tartu minevikust.

Tartus on tugev majandus. Linnas asuvad mitmed suured ettevõtted nagu Ericsson Eesti AS ja AS Tartu Terminal. Kuna Tartu on Eesti hariduse, teaduse ja kultuuri pealinn, on palju võimalusi ettevõtjatele ja startuppidele. Tartus on ka palju kaubanduskeskusi, mis pakuvad igasuguseid kaupu ja teenuseid.

Olenemata sellest, kas oled kohalik või külastaja, on Tartu kindlasti väärt külastamist. Kõikides linnaosades on palju tegemist ja avastamist, nii et lihtsalt mine ja naudi Tartu linna elu täis.