Nullkulu

Nullkulu

kui vana on eesti?

Kui vana on Eesti?

Eesti on fantastiline maa, mis on täis ajaloolist, kultuurilist ja geograafilist tähtsust. See on olnud kodus paljudele rahvastele ja kultuuridele oma ajaloo vältel. Kuid kas olete kunagi mõelnud, kui vana Eesti tegelikult on? Selles artiklis uurime Eesti ajaloo erinevaid aspekte ja püüame anda vastuse sellele küsimusele.

Eesti esimene mainimine

Eesti esmakordsest kirjalikust mainimisest on palju arutelusid ja spekulatsioone. Tegelikult pole kindlat kuupäeva ja aastat, millal Eesti esimest korda kirjalikult mainitud sai. Mõned allikad väidavad, et esimesed teated Eestist kirjutasid skandinaavlastest meresõitjad oma reisipäevikutes. Need teated pärinevad sajandist. Teised allikad väidavad, et Eestit mainiti esimest korda sajandist pärit slaavi kroonikates. Igal juhul on kindel see, et Eesti on ajalooline maa, mida on pikka aega inimesed asustanud.

Vikingid ja Eesti

Selle pikka aega asustatud riigi ja rahva üks huvitavamaid peatükke on Eesti ja viikingite ajalugu. Viikingid on ajalugu täis legendaarsed sõdalased, kelle suured laevad seilasid üle kogu maailma, sõdisid ja kauplesid. sajandi algusesse jääb aeg, mil viikingid Eestisse jõudsid. Nad hakkasid siin kauplema ja röövima.

Eesti ja Taani

Edasi käis Eesti ajalugu läbi mitme teise ajastu ja kultuuri. Sellesse ajajärku eristub Taani ajastu, mil Taani Kuningriigil õnnestus Eesti üheks provintsideks saada. Sel ajaperioodil hakati Eestit Taani alluvuses kivist kirikuid ehitama. Neist tuntuim on kindlasti jõhvi kirik. See on üks Eesti varasemaid ja põnevamaid arhitektuurilisi huviväärsusi.

Suurvürstiriik ja Moskva

Eesti ajaloo üks rikkaimatest ja võimsamatest perioodidest on suurvürstiriigi periood. See periood algas sajandil, kui Saksa rüütlid tungisid Eestisse. Terve sajandi jooksul kohtusid Germaani ja Eesti kultuurid ning sakslased suutsid lõpuks võimu oma kätte saada. Sajand hiljem aga muutusid sakslased rõhujate rollis ja Eesti rahvas end üles korraldades hakkas vastupanu osutama.

Eesti ja Nõukogude Liit

Teine maailmasõda ja järgnevad sündmused muutsid jälle Eesti ajalugu. Pärast sõda jäi Eesti Nõukogude Liidu koosseisu, mis tähendas, et kuni taasiseseisvumiseni 1991. aastal oli Eesti kommunistlik riik, kus valitsesid nõukogude ideoloogia ja poliitikad. Kuid see aeg on nüüd möödas ning Eesti on taas iseseisev riik, mis kuulub Euroopa Liitu ja NATOsse.

Eesti tänapäev

Tänapäeval on Eesti väike ja põnev riik, kus leiab palju põnevaid vaatamisväärsusi ja kus on soe ja sõbralik rahvas. Eesti on tuntud oma kaasaegse tehnoloogiaga, kus interneti levik ja kasutamine on maailma kõrgeim. Seda võib kirjeldada kui Eesti uusi vikingiaegseid kauplejaid, kes maailmaga kaupleb ja tõhusaid e-riigi teenuseid pakub.

Eesti ajalugu on pikk ja põnev. Iga periood on omaette lugu ja seiklus. Eesti on saavutanud üllatavat edu ja arengut viimase paari aastakümne jooksul ja on praegu üks Euroopa kõige edukamaid riike. Kokkuvõtvalt, võib öelda, et Eesti ajaloos on palju avastamisväärset ja et see väike, kuid võimas riik on kõigile avatud.