Nullkulu

Nullkulu

kui vana on eesti vabariik?

Kui vana on Eesti Vabariik

Eesti Vabariik, iseseisva Eesti riigi täieliku loomisega, tähistab oma iseseisvust 24. veebruaril 1918. aastal. See oli väga oluline sündmus Eesti ajaloos, sest see tähistas Eesti algust iseseisvana ja riigina. Kuid kui vaadata tagasi ajalukku, võib täheldada, et Eesti rahvas on siiski olnud olemas juba tuhandeid aastaid, enne kui Eesti Vabariik ametlikult loodi. Selle artikli eesmärk on uurida Eesti ajalugu ja selgitada, kui vana on Eesti Vabariik.

Eesti ajalugu

Eesti ajalugu ulatub tagasi eelajaloolistesse aegadesse, mil Eesti piirkond oli veel kaetud jäätunud maaga. Eesti piirkonnas on teadaolevalt elanud inimesed juba umbes 11 000 aastat enne Kristust. Neoliitikumis (umbes 4500 eKr) muutusid inimeste elamistingimused vähehaaval paremaks. Maaviljelus, loomakasvatus ja metallitöötlus olid uued tehnoloogiad, mis levisid kiiresti läbi kogu Baltimaade piirkonna.

Eesti piirkonda on alati mõjutanud naaberriigid. Näiteks sajandil vallutasid eestlased saksa ordurüütlid, kes asutasid siin oma piiskopiriigid. Pärast seda võitlesid Eesti mõisad aastakümneid oma maade eest. Sajandeid hiljem liideti Eesti Vene impeeriumiga ja seejärel Saksamaaga. Sellel perioodil oli Eesti Vabariigi loomine veel kaugel tulevikus.

19. sajandil algas Eesti rahvuslik liikumine ja see tipnes 1917. aastal Eesti iseseisvuse välja kuulutamisega. Seejärel loodi Eesti Vabariik ametlikult 1918. aastal, kui Saksa väed lahkusid Eestist ja Eesti Vabariik sai Pariisi rahukonverentsil tunnustatud riigiks.

Eesti Vabariigi ajalugu

Eesti Vabariigi loomine 1918. aastal tõi kaasa tohutu muutuse Eesti elus. Esialgu oli Eesti Vabariigi valitsus nõrk ja puudulik. Välispoliitika oli väga keeruline, kuna Eesti piirkonnas oli palju erinevaid rahvusi ja vähemusi. Samuti oli majanduslik olukord halb, kuna riigil oli puudus rahvusvahelisest kaubandusest ja kapitalist.

Eesti Vabariik oli sunnitud rinda pistma ka Saksa ja Vene impeeriumide vaheliste sõdade ajal. Kaks korda okupeerisid Eesti Vabariiki ka Nõukogude Liidu väed ning süüdistasid Eesti Vabariiki riigireetmises ja kohalikus natsismis.

Pärast Teist maailmasõda, 1940. aastal okupeeris Nõukogude Liit taas Eesti Vabariigi ning Eesti Vabariik lakkas olemast ametlik riik. Eesti oli okupeeritud kuni 1991. aastani, mil Eesti sai taas iseseisvaks riigiks.

Eesti Vabariik täna

Tänapäeval on Eesti Vabariik demokraatlik parlamentaarne riik, millel on kogu maailmas märkimisväärne digitaalne infrastruktuur. Eesti majandus on läbi teinud suure arengu ja see on muutunud üheks kõige kaasaegsemaks majanduseks kogu Euroopas. Eesti on ka aktiivne NATO ja Euroopa Liidu liige.

Kokkuvõte

Seega, kui rääkida Eesti Vabariigi vanusest, siis saame öelda, et see on ametlikult riiklikuks entiteediks olnud alates 1918. aastast. Enne Vabariigi ametlikku loomist Eesti Vabariiki ei olnud, kuid Eesti rahvas on olnud olemas juba tuhandeid aastaid. Eesti ajalugu on olnud keeruline ja tihti vägivaldne, kuid tänapäeval on Eesti tugev demokraatlik riik, millel on oluline roll maailmas.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti Vabariigi vanus ei ole ainus faktor, mida tuleks arvesse võtta, kui uurida Eesti ajalugu. Eesti ajalugu on rikas ja mitmekesine, ulatudes tagasi tuhandete aastate taha. Eesti inimesed on oma ajaloost alati uhked olnud ja nad on kindlalt seisnud oma õiguste eest. Tänapäeva Eesti on dünaamiline, kaasaegne ja tugev riik, millel on veel palju suuri saavutusi oodata tulevikus.