Nullkulu

Nullkulu

mis on hea pohmaka vastu?

Mis on hea pohmaka vastu?

Pohmaka ehk võõrutusnähtude all kannatavad inimesed sageli tunnevad füüsilist ja vaimset ebamugavust. Seda seisundit põhjustab alkoholi liigtarvitamine. Kui tarbite suures koguses alkoholi, siis järgmisel hommikul on teil pohmaka tunnused. Pohmaka põhjustatud sümptomiteks on peavalu, iiveldus, janu, väsimus, ärevus, kehvole enesetundele, ärrituvus, pearinglus ja depressioon. Õnneks on olemas mitmeid looduslikke abinõusid, mis võivad aidata pohmaka vastu.

Vesi on väga tähtis pohmaka vastu võitlemisel. Alkohol dehüdreerib teie keha ja seetõttu peate jooma palju vett, et vältida dehüdratsiooni. On soovitatav juua üks klaas vett iga alkohoolse joogi kohta.

Teine hea võimalus pohmaka leevendamiseks on sport. Kui higistate, siis eemaldate alkoholi organismist kiiremini. Kerge treening, nagu jalutamine, võib aidata aktiveerida teie ainevahetust, vähendada stressi ja parandada teie enesetunnet.

Mõned inimesed kasutavad ka hommikust dushši pohmaka vastu võitlemiseks. Kui alustate oma hommikut sooja duši all, siis saate värskendada oma keha ja lõdvestada oma lihaseid.

Vitamiinirohked toidulisandid, nagu näiteks C-vitamiin ja B-vitamiin, võivad aidata kehal pohmakast võimalikult kiiresti taastuda. Oranžid, sidrunid, spinat ja kala on head valikud B-vitamiini allikate hulgas, samal ajal kui puuviljad nagu kiivid, papaia ja mango on head C-vitamiini allikad.

Samuti on olemas mitmeid ravimtaimi, mis võivad aidata pohmaka sümptomeid leevendada. Näiteks ingverijuurt, piimaohaka seemneid, kibuvitsamarju ja sidrunmelissi on kõik kasutatud pohmaka raviks.

Kuna pohmaka sümptomid on sageli seotud peavaluga, võib see olla kasulik peavalu leevendajat kasutada. Näiteks võite võtta ibuprofeeni, aspiriini või paratsetamooli valu ja peavalu leevendamiseks. Siiski, ärge võtke neid ravimeid liiga sageli, kuna need võivad põhjustada maoärritust.

Lisaks võite proovida ka alternatiivseid raviviise nagu aroomiteraapiat, massaaži või akupunktuuri. Need meetodid aitavad teil lõõgastuda, stimuleerida keha loomulikke ravimehhanisme ja vähendada stressi.

Kokkuvõtteks võib öelda, et on palju võimalusi pohmaka sümptomite leevendamiseks. Peate lihtsalt leidma need, mis kõige paremini toimivad teie jaoks. Oluline on meeles pidada, et regulaarne alkoholi tarbimine võib kahjustada teie tervist ja et võõrutusravimid ei ole alati soovitatavad. Seetõttu on kõige parem vältida liigtarvitamist ja juua mõõdukalt või üldse mitte.