Nullkulu

Nullkulu

kui sa hunte kardad ära metsa mine?

Kui Sa Hunte Kardad, Ära Metsa Mine: Kui Turvaline On Metsamatk Eestis?

Metsamatekond on midagi, mis kergelt südameda puhkust otsivate inimeste mõtted rõõmsaks muudab. Kahtlemata on Eesti rikkaliku metsamaastiku tõttu kümneid võimalusi teha matku läbi metsade, nautida looduse ilu ja kogeda midagi uut. Aga kui Sa hunte kardad, ära metsa mine. Või kas Sul on põhjust muretsemiseks? Käesolevas artiklis uurime, millised on ohud ja riskid Eesti metsas matkamiseks.

Metsa matkamine on suhteliselt turvaline, kui Sa järgid teatud reegleid ja hoiad end kursis rikkumiste ja piirkondlike juhistega. Kuid on olemas mõningaid ohte, millest pead teadlik olema, alates metsloomadest ja lõpetades inimestega. Me käsitleme igat tüüpi riske ja annavad mõned näpunäited, kuidas tagada oma turvalisus ja rahuolu metsas rohelises keskkonnas.

Hundioht Eesti metsas

Kui Sa hunte kardad, võib olla tõesti raske rahuneda, kui oled metsas. Hunte ja inimeste vaheline kokkupuude on viimasel ajal suurenenud, kuid siiski üsna haruldane. Hundi nägemine metsas peaks olema kõvalt hinnatud elamuseks, mitte lõppema kokkupuutega. Kui Sa oled hunde pärast ärevil, siis siin on mõned ohutusnõuanded.

Hoiata hunte oma kohalolekust

Kui Sa kohtad hunti metsa matkamisel, siis anna talle võimalus Sind märgata ja põgeneda. Räägi hästi kuuldavalt lennukeele või hääletu muusikat kuulates, see aitab Sind märgatada. Samuti ärge iial proovige looma jälitada või läheneda talle. Huntid ei ole inimeste ja lemmikloomade tõttu vastutustundetud. Hoidke alati silma peal oma selja taga ja kontrollige, kas liigute piirkondadesse, kus hundid võivad ringi liikuda.

Metsloomade oht

Praegu on Eestis mõned metsloomad, kellele tuleb erilist tähelepanu pöörata. Neist tuntuim on metssead, kes võivad olla väga agressiivsed, kui tunnevad oma poegi ohtuna. Samuti passivad seal ka karud, siilid, rebaseid ja muid hästi tuntud metsloomi.

Kui liigud metsas, siis tee seda rahulikult, ärata endas loomulikku kella ja otsi pidevalt üles, et näha ümbritsevat piirkonda. Kui Sa mõnda looma kohtad, et parem jääda rahulikuks, kummardu maha, ära liigu, ära lahjenda ja lihtsalt jälgid looma toiminguid. Kui aega maksimaalselt ära kasutada, siis laske loomal end rahulikult tunda, enne kui edasi liigute.

Inimeste oht

Kuigi metsamatkad on peamiselt mõeldud stressi ja ärevuse leevendamiseks, võivad olla mõned inimesed, kes soovivad kahju. Teatud piirkondades võib olla liiga palju inimesi ja liiga väike ala. Kahtlemata võib see mõnikord põhjustada konflikte. Siin on mõned näpunäited, kuidas hoiduda inimeste ohtudest matkates metsas.

Reisi seltskonnas

Metsmatkade kõige lihtsam ja tõhusam nõuanne on reisida metsas koos teiste inimestega. Turvaliselt on see palju parem ja võib aidata tõrjuda potentsiaalseid ebameeldivusi, mida võiksid kohata üksi matkates. Seega vali alati reisikaaslased ja korralda metsamatk, kus kaugelt saab minna seiklusteni, oma sõpradega.

Planeeri matk hoolikalt

Enne metsamatka, on tähtis matk põhjalikult planeerida ja uuri välja piirkonna turvalisus. Küsi kohaliku omavalitsuse nõuannete ja soovituste kohta. Planeeri oma marsruut nii, et Sul oleks piisavalt aega kõigeks ja hindad ise, kas kaasavõetud toit ja vesi on piisavalt. Ja mis veelgi tähtsam – võta kaasa mobiiltelefon ja GPS, kui Sul on soovimatuid probleeme.

Lõpetuseks

Metsamatkad võivad olla üks parimaid viise loodusega ühenduse saamiseks ja oluline koht iseendaga olemiseks. Kui Sa hunte kardad, siis tasub meeles pidada, et Eesti metsas on turvaline matkata, kui Sa säilitad külmaverelisuse, järgid turvanõudeid ja ole valmis riskideks. Pidage meeles, et looduse uute kogemuste leidmine on alati riskide väärt. Head matkamist!