Nullkulu

Nullkulu

kui paljudel eesti meestel on viljakusega probleeme?

Kui paljudel eesti meestel on viljakusega probleeme

Eesti meeste viljakusprobleemid on teema, mis kummitab üha enam inimesi. Viljatuse statistika on murettekitav, kuid samas võib see olla ka lahendus, kui meestele võimaldatakse õigeaegselt abi ja ravi. Selle artikli eesmärk on anda selget ülevaadet Eestis elavate meeste viljakusprobleemidest.

Peamised viljakusprobleemid

Viljakusprobleemid võivad olla nii füüsilised kui ka psühholoogilised. Viimast põhjustavad sageli stress ja elustiil. Alkoholi, suitsetamise ja ebatervisliku toitumise tarbimine võib põhjustada viljakusprobleeme.

Teiste hulgas tuleb märkida ka füüsilisi probleeme, sealhulgas genitaalide infektsioone, vigastusi ja haigusi. Näiteks võivad munandikotti vähendada ehmatus või ärritus, mis viib munandite kahjustumiseni ja seeläbi viljakusprobleemide tekkeni.

Faktid ja statistika

Võrreldes varasemate aastatega on Eestis viljeldavusprobleemide osakaal tõusnud. Samal ajal on ka teadlikkus viljatusravi võimalustest suurenenud. 2018. aastal küsitles Rahvusvahelise Inimesebioloogia Seltsi (ESHRE) viljatus-VÕItjaid. Uuringu kohaselt kannatab Eestis viljatusprobleemide all umbes 19% naistest ja 12% meestest. Seda võib mõjutada ka inimeste vanus ja abielu kestus.

Erinevad viljakusravid

Viljakusravid võivad olla läbi naturopaatilise ravi, ravimite, kirurgilise sekkumise või assisteeritud reproduktsioonitehnoloogia (ART) meetodite. Viimane on kõige edukam raviviis viljakusprobleemide ravimiseks. See hõlmab tehnikaid, nagu viljastamise kunstlik inseminatsioon (IUI), in vitro viljastamine (IVF) ja intratsütoplasmiline sperma süstimine (ICSI). Igal ravimeetodil on oma eelised ja puudused ning arstid valivad konkreetse meetodi vastavalt patsiendi tervislikule seisundile ja viljakusprobleemide tõsidusele.

Ennetamine ja nõuanded

Soovimatut viljatust saab ennetada, hoolitsedes oma keha eest ja elustiili muutes. Tervislik toitumine vähendab viljakust kahjustavate ainete tarbimist ja aitab kehal toota piisavalt spermat. Alkoholi ja sigarettide tarbimine tuleks vältida ning regulaarne sportimine aitab kehal tervislikumaks muutuda.

Vaatamata sellele, et viljakusprobleemid võivad olla keerulised, on Eestis palju võimalusi neid ravida. Oluline on võtta õigeaegselt ühendust spetsialistiga, et probleem ei süveneks. Oluline on rõhutada, et varajane diagnoosimine ja õige ravi aitavad teie kui mehe viljakuse küsimustes oluliselt kaasa.