Nullkulu

Nullkulu

kui palju maksab id kaart?

Kui Palju Maksab ID Kaart?

ID-kaardi olemasolu on tänapäeval praktiliselt hädavajalik. Sellega saab teha erinevaid toiminguid, nagu näiteks digiallkirjastamine, autentimine või digitaalsete teenuste kasutamine. Kui olete aga huvitatud selle kaardi saamisest, siis on teil kindlasti mõningad küsimused. Üks levinumatest küsimustest on, kui palju see kaart maksab. Selles artiklis anname teile kõik vajaliku informatsiooni, mida selle kohta teada võiks olla.

Mis on ID kaart?

Esimene asi, mida võiksime küsida on, mis on see ID-kaart? ID-kaart on tegelikult Eesti kodaniku või elaniku isikut tõendav dokument, mida väljastab Isikut tõendavate dokumentide rakendamise seadus (ID-kaardi seadus). See dokument sisaldab infot võimalike omanike kohta, nagu nimi, isikukood, foto, elukoht ja muu vajalik informatsioon. See on tõend, mida saab kasutada pangatehingute, digitaalsete allkirjade andmise jaoks ning paljuks muuks. Seetõttu on see väga vajalik dokument, mida paljud inimesed peavad omama.

Kui palju maksab ID kaart?

Üks olulisemaid küsimusi, mis paljusid huvitab, on muidugi see “Kui palju maksab ID kaart?”. Selle kaardi hinnad on muutuvad ja neid saab eristada kahte kategooriasse. Esimene kategooria on ID-kaardi hinnad kõigile eraisikutele ja teine ​​kategooria on hinnad välismaalastele, kes on registreeritud Eesti elanikeregistrisse.

Kui rääkida Eesti kodanikest, siis nende ID-kaardi hind on umbkaudu 60 eurot pluss käibemaks. Sellesse hinnaklassi ei kuulu aga digitaalallkirjale andmine, mis võib hindadesse lisada mõned eurod. Kui räägime välismaalastest ja neist, kes on registreeritud Eesti elanikeregistrisse, siis on nende hind pisut kõrgem. ID-kaardi hind on neile umbkaudu 120 eurot pluss käibemaks. Samuti peavad välismaalased, kes ei viibi Eestis, tasuma saatmiskulud oma aadressile.

Kas on ka teisi kulusid?

Lisaks ID-kaardi hinnale peame arvestama ka muid kulusid, mis võivad selle kaardi saamisel tekkida. Kui olete vana ID-kaardi omanik, siis peaksite teadma, et selle aegumisel tuleb uus kaart taotleda. See protsess võib võtta aega ja võib kaasa tuua lisakulusid. Lisaks võite kulutada ka makseid, kui otsustate kasutada ID-kaardile lisateenuseid, nagu näiteks e-valimised või kangem digitaalallkiri.

Kuidas taotleda ID-kaarti?

Kui olete otsustanud, et soovite taotleda endale ID-kaarti, peate selle protsessi jaoks läbima mitmeid samme. Kõigepealt peate registreeruma politsei- ja piirivalveametis, või veebis otsustades Eesti.ee lehel vajutada “elektrooniline taotlus ja broneering”. Pärast seda peate broneerima aja, et taotleda ID-kaarti isiklikult politseisse.

Järgmine samm on täita taotlusvorm ja esitada vajalikud dokumendid, nagu näiteks pass või elamisluba, mis tõendab teie isikuandmeid. Pärast taotluse lõpetamist võite selle ID-kaardi kätte saada politseist või selle saata endale määratud aadressile

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võime tõdeda, et ID-kaart on vägagi praktiline ning oluline dokument, mida on vaja päevast päeva kasutada. Kui kaalute selle taotlemist, siis on oluline teada nii selle kaardi hinda kui ka kõiki muid kulusid, mis võivad tekkida. Üldiselt võib öelda, et kaardi hind sõltub sellest, kas olete Eesti kodanik või välismaalane, ning ka kaardile lisatud teenustest. Loodan, et see artikkel aitab teil mõista ID-kaardi hinda ja seda, kuidas seda saada.