Nullkulu

Nullkulu

kes on kirjutanud jutustuse silja päikesekiir ja maailm?

Kes on kirjutanud jutustuse “Silja päikesekiir ja maailm”?

“Silja päikesekiir ja maailm” on üks Eesti lastekirjanduse klassikat, mis on põlvkondade üle elanud ning laste ja täiskasvanute ühiseks lemmikuks saanud. See on vaimukas ja kaasahaarav lugu, mida on kirjutanud tuntud Eesti kirjanik Heljo Mänd.

Alustades jutustuse tagapõhjast, võime öelda, et 1976. aastal anti välja raamat nimega “Jonnipunn ja unistaja”, mis sisaldas ka juttu “Silja päikesekiir ja maailm”. Raamatu esmatrükk oli 1962. aastal, kuid sellest sai ka H.Männi loometee võtmepunkt – tema esimene teos, mis äratas laiema huvi nii laste kui ka vanemate seas.

Heljo Mänd oli sündinud 16. mail 1926 ja alustanud kirjutamist juba varases nooruses. Ta lõpetas Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna ning töötas ajakirjanikuna, kuid peagi hakkas üha enam keskenduma kirjutamisele. Tema loomingus võib jälgida nii põnevikke, armastusromaane kui ka lastekirjanduse teoseid.

“Silja päikesekiir ja maailm” on üks tema tuntumaid töid, mis räägib noorest tüdrukust, kellele meeldib unistada. Kuid ühel päeval hakkavad tema unistused täituma, mis viib ta kaugesse maailma. Seal kohtab ta palju huvitavaid ja erinevaid tegelasi, kes aitavad tal oma teekonnal.

Seda jutustust iseloomustab kirjaniku omapärane stiil ja muinasjutuline atmosfäär. Lisaks on Heljo Mänd suurepärane psühholoog, kes suudab edasi anda karakterite mõtteid ja tundeid. Tema looming on õrn ja sümpaatne ning mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Heljo Männi “Silja päikesekiir ja maailm” on üks Eesti lastekirjanduse pärlitest, mida on rõõm lugeda ka tänapäeval ning mis ei vanane kunagi. Oma lugude kaudu jääb Heljo Mänd igaveseks laste südamesse. Oleme tänulikud tema panuse eest meie kirjandusesse ja kultuuripärandisse!