Nullkulu

Nullkulu

kui palju kassile süüa anda?

Kui palju kassile süüa anda

Kassidel on loomulik instinkt, et nad söövad siis, kui neil on näljatunne. Seega, kui kavatsete oma kassi toita, peaksite jälgima tema söögiisu. Ei piisa lihtsalt sellest, et valid õige toidu, kuna kasside jaoks on sama oluline ka õige kogus toitu. Selles artiklis räägime, kui palju toitu on vaja anda oma kassile, et tagada tema tervislik seisund.

Söögiajad

Kasside puhul on oluline tuua välja, et nad söövad tihti väikestes kogustes. Täiskasvanud kassideaastike toitmine üks kord päevas pole ideaalne, kuna see võib viia kaalutõusu või kaalulanguseni. Kassid, eriti täiskasvanud kassid, vajavad sageli vähem toitu kui omanikud arvavad, ja seetõttu on palju sageli eriti halb.

Täiskasvanud kassile peaks sööma andma kaks korda päevas, hommikul ja õhtul. Kui kass on ülekaaluline, võib olla vajalik söötmiskordade vahel ajavahemikku suurendada, et vähendada kalorite tarbimist.

Kalorid

Kassid söövad erinevas koguses kaloreid, sõltuvalt nende aktiivsusest ja elustiilist. Kuid väga oluline on teada, et tihti kassid saavad rohkem kaloreid, kui nad vaja vajaksid. See võib põhjustada kaalutõusu, koormata liigeseid, põhjustada diabeeti või teisi haigusi.

Täiskasvanud kasside igapäevaseks kaloritarbimiseks on keskmiselt 200-250 kalorit. Käitumise põhjal võite oletada, et kass vajab 10-20% rohkem kaloreid päevas kui tema igapäevane vajadus selleks, et ta ei muutuks ülekaaluliseks. Kuid lemmikloomapoodides müügilolevad kassitoidud annavad sageli 50% rohkem kaloreid kui kass vajab. Seetõttu on oluline, et omanikud loevad hoolikalt kassitoidu etiketti ja aitaksid vajadusel oma lemmikloomal ülekaalust vabaneda.

Kasside kaalumine

Enne kui saate oma kassi dieedis muudatusi teha, on oluline teada, milline on teie lemmiklooma praegune seisund. Võite kaaluda oma kassi kodus, kasutades köögikaalu ja sellel seistes, või minna veterinaarkliinikusse, kus kaalumiskohale on põhjalikumad instruktsioonid.

Kui teie kass on juba ülekaaluline, peaksite üle minema kõrge kalorisisaldusega dieedilt madala kalorsusega dieedile. Sellisel juhul tuleks nõu saamiseks pöörduda oma veterinaari poole. Veterinaararst aitab määrata teie lemmiklooma optimaalse kehakaalu ja räägib teile toitumise ja treeningu olulisusest.

Kassitoidu valimine

Kasside toitumine on keerulisem kui koerte toitumine, kuna nende toitumisvajadused on sageli vastupidised. Kasside jaoks on oluline saada piisavalt valku, kuid nii nagu inimestel, ei tundu neile alati meeldivat samad valgud, mida võite erinevate kasside toidubrändide nimekirjas täheldada. Pidage kinni kaubamärkidest, mis näivad teie lemmiklooma jaoks hea olevat, ning proovige vältida toite, mis sisaldavad palju süsivesikuid ja teravilju, kuna need võivad põhjustada kasside suhkruhaigust.

Täiskasvanud kassidele peaks olema ette nähtud toit, mille valkude kontsentratsioon ulatub 30% -ni. Kassidele mõeldud lisandid nagu tärklis, kartulid ja nisu ei tohiks moodustada rohkem kui 30% toidust. Lisaks tuleks vältida sama toitu igapäevaselt, et vältida vastumeelsust.

Kokkuvõte

Kõige olulisem on teada, et kasside söötmisel on oluline aspekt kassi individuaalsüle. See tähendab, et kassi suurus, vanus, kaal, kehaline aktiivsus, tervislik seisund ja elustiil võivad kõik mõjutada kassile vajalikku toidu kogust. Kasside puhul on oluline meeles pidada, et nad söövad väiksemates kogustes ning seetõttu on vaja toiduportsjonid kohaneda vastavalt. Ärge kartke nõu saamiseks pöörduda oma veterinaari poole, kuna nemad saavad teatud olukordades aidata teid õige otsuse tegemisel ja hoida teie lemmiklooma tervena.