Nullkulu

Nullkulu

kui nõudlik on kuusk valguse suhtes?

Kui nõudlik on kuusk valguse suhtes

Kuusk on üks enimlevinud jõulupuuliike. Kuuse erakordne omadus, mis on teinud sellest eelistatuima jõulupuu, on selle võime säilitada oma nõelu ka peale lõikamist. Lisaks sellele on kuusk ka okaspuu, mis tähendab, et see on püsivam kui enamik teisi puuliike. Seda seetõttu, et okaspuud ei kuku niisama kergelt välja nagu lehtpuud. Kuid kui nõudlik on kuusk valguse suhtes ja kuidas see puu peaks jõulude ajal hooldatud olema? Sellest räägimegi käesolevas artiklis.

Kuidas kuusk valgust vajab?

Kuusk on siseruumides kasvatamiseks äärmiselt nõudlik puu. Üks kõige olulisem faktor, mida tuleb kuuse kasvatamisel arvestada, on valguse olulisus. Kuusk vajab piisavalt valgust, et säilitada oma elujõudu ja vältida nõelte langemist. Enamasti on kuuseks sisetingimustes valitud rohkem pimedad ruumid, kuid sel juhul on oma oluline roll ka õige hooldusel ning valgusest tingitud heaolu tagamisel. Kui kuusk asetatakse väga pimedasse nurka, võib ta hakata nõelu kaotama. Seetõttu tuleks kuusk paigutada siseruumides valgusrikkamasse kohta.

Millist valgust kasutada kuuse säilitamiseks?

Valgusallikas on otseselt seotud kuuse säilitamisega. Kõige parem on kasutada looduslikku valgust. Kuid kui siseruumides kodus puudub piisavalt looduslikku valgust, võib kasutada luminofoorlampe. Kuid tuleks meeles pidada, et luminofoorlampide kasutamisel tuleb hoida piisavalt kaugust, et valgusallikas kuuske ära ei põletaks.

Kui kaugel peaksid luminofoorlampe paigutama?

Eksperdid soovitavad, et luminofoorlampe ei peaks asetama kuusele lähemale kui 15-20 cm. See tagab valguse järkjärgulise loomuliku langemise puule. Liiga lähedal asetatud lamp võib põletada kuusetipu nõelu, muutes ta inetuks ja ilmetuks. Kui kuusk on viidud suuremasse ruumi, võib paigaldada mitu valgusallikat.

Kui palju valgust peaks puu saama?

Et kuusk säilitaks oma elujõud, peaks ta saama piisavalt valgust. Üldiselt peaks teda valgustama vähemalt 8 – 10 tundi päevas. Kui on raskusi õige valgusdoosi leidmisel, võib soovitada osta spetsiaalne taimer, mis suudab panna lambid automaatselt sisse ja välja, et tagada kuuse piisav valgustatus.

Kas on olemas spetsiaalsed lambid kuuse tarbeks?

Jah, on olemas spetsiaalsed lambid, mis on spetsiaalselt mõeldud kuuse tarbeks. Need on LED tuled, mis pakuvad puule piisavalt valgust ja soojendust, hoiavad nõelu kinni ja väärtustavad okaspuud. Nad kasutavad äärmiselt vähe elektrit, mistõttu on ka energiaarve väiksem.

Kuidas hoida kuusk korras?

Kuuse hea säilimise jaoks on oluline mitte unustada, et ta vajab pidevat hooldust. Kindlasti tuleks teha kuusele puhastustöid. Kuusk vajab pidevat kastmist, et mitte kuivada ja närtsida. Kui kuusele on lisatud kaunistusi, tuleks puu esmalt kasta ja lasta kuivada, ning seejärel paigaldada kaunistused. Kui kaunistuste paigaldamisega muret tuleb, võib alati paluda professionaalide abi.

Järeldus

Kokkuvõttes on kuusk äärmiselt nõudlik puu, mis nõuab piisavat valgust ja pidevat hoolt, et säilitada oma elujõudu ja sära. Õige valgusallika ja hoolduse valimine aitab kuusel paremini säilida ja kaunistada jõuluruumi. Kuid pidage meeles, et kuusk on elusolend ning vajab teie hoolt ja tähelepanu, et pakkuda teile jõulurõõmu mitme aasta vältel.