Nullkulu

Nullkulu

kui suhtes puudub lähedus?

Kui suhtes puudub lähedus

On vähe asju, mis võivad suhtele nii suurt kahju teha kui läheduse puudumine. See võib juhtuda erinevatel põhjustel, kuid siin on kõige tavalisemad: stress tööl, erinevad ajakavad, laste kasvatamise mured ning usalduse puudumine. Kuigi enamik neist asjadest on lahendatavad, on oluline tähelepanu pöörata sellele, kas ja kui palju lähedust suhtes esineb.

Läheduse puudumist võib märgata peamiselt seksuaalses äraolekus. Kui seksuaalsed vahekorrad on harvad või puuduvad täielikult, võib sellel olla olulised tagajärjed suhtele. Füüsiline lähedus on suhetele ülioluline, sest see võib vallandada teatud hormoonid, sealhulgas oksütotsiini, mis aitavad suurendada tundeid, nagu armastus ja lähedus. Kuid kui seksuaalsus puudub, kaob ka teatud turvatunne, mis on tavaliselt neil paaridel, kelle suhtes on lähedus

Õige tasakaalu puudumine töö ja eraelu vahel võib viia ka läheduse puudumisest tekkivate probleemideni. Kui üks partneritest töötab alati hilisõhtutel, samas kui teine tahab varajasi öid, võib see põhjustada pressi joostes, sest paaril pole võimalust oma tunnetest rääkida. Veelgi enam, kui nad ei saa oma ajakava koordineerida, ei pruugi partnerite vahel olla midagi, mida nad teineteisele öelda saavad.

Laste kasvatamine tekitab sageli ka läheduse probleeme. Kui vanemad on kohustatud laste tõttu kogu aeg kiirustama, võib see mõjutada nende seksi- ja üldsegi lähedusega seotud mugavust. See võib juhtuda ka siis, kui üks partneritest tunneb vanemate rollides end ebakindlalt ning kipub seda väljendama läbi kehaliste proovide ja vaimse stressi. Nii et armastuse ja hoolega vanemlikku rolli segamine võib tekitada suhetele lähedusega seotud probleeme.

Lähedusprobleemid võivad tuleneda ka usalduse puudumisest. Kui keegi tunneb, et teda ei saa usaldada või kui ta tunneb, et tema partner ei saa temast aru, siis võib temal olla raskusi tõelistest emotsioonidest rääkimisel. See võib aidata luua lõhet suhte ja paari vahel. Vähi usaldusele lisavad põhjused kahtlustamine ning ebastabiilsus suhtes. Sageli tähendab selline probleem elemenduste lisamist, mis dikteerivad kindla hoiaku ja emotsionaalse vaakumi partnerite vahel.

Viimaseka pulmana tahaksin rõhutada realistlikku lähenemist läheduse puudumise probleemile. Enne teiste olukorrade süüdistamist soovitan uurida enda ja partneri koostöövõimalusi. Selgitage välja, mis on teile oluline ning pühenduge sellele lähedasele mõlemalt poolt. Proovige oma ajakava koordinatsiooni parandada ja kui soovite ise paremini seksuaalselt kokkuleppida, proovige mõnda muud võimalust, näiteks seksuaalset ajakava. Mis iganes olukorras on, proovige leida lahendusi koostöös, mille alusel suhe saab kasvada ja muutuda veelgi paremaks.

Kokkuvõtlikult on lähedus üks tähtsamaid tegureid eduka suhte jaoks. Selle puudumine võib põhjustada mitmeid probleeme ja mõjutada suhet olulisel määral. Seega on oluline pöörata tähelepanu sellele, kuidas töötate tundega oma partneriga, seksuaalsete võimaluste uurimisele ning ajakava järgi koos töötamisele, sest need tagavad soodsa ja töötava suhte.