Nullkulu

Nullkulu

kui mind enam ei ole sõnad?

Kui mind enam ei ole sõnad

Kui sa oled selle artikli juurde jõudnud, siis tähendab see, et otsid vastust küsimusele, mida öelda või teha, kui sind tabab leina, kurbus või kaotus. Me ei ütle sulle, et neid tundeid ei tohi tunda. Me ei ütle, et tunded on halvad. Me ütleme sulle, et kõik on korras ja lisame, et kui sa ei leia sõnu, siis võib see olla täiesti normaalne.

Kui kadunud on keegi, keda armastad, siis on täiesti arusaadav, kui sul ei ole sõnu. Kui selleks ajaks, kui sa nende matustele jõuad, on su suu kuiv ja su keha kange, siis ole sama tugev, mis sa olid enne. Kui sa pole valmis selleks, et sind tabab kaotus, siis võib see olla hullem. Lahutusest, töö kaotusest või muust kaotusest taastumine on raskem, kui sa ei tea, kuidas end aidata ja kui sa ei leia endas sõnu.

Mida öelda, kui sind tabab kaotus? Kui sellele küsimusele vastust otsid, siis sul on kindlasti palju küsimusi. Loodetavasti aitab see artikkel sul neile vastuseid leida.

Kuigi igasugune kaotus, nagu lahutus või töökoha kaotus, võib tunduda ootamatu, on vähemalt teoreetiliselt leina protsessis aega. Leina protsessi käigus võib olla palju erinevaid etappe, kuid sõltumata sellest, kuidas protsess sinu jaoks välja kujuneb, on oluline, et sa võimaldad endal tunda, mis iganes tunned.

On täiesti ok, kui sa ei tea, mida öelda. Kui sul pole sõnu, ei ole see sinu tõttu. Leina protsessis võib see olla väga normaalne. Lisaks, kui sa ei tea, mida öelda, ei tähenda see, et sa ei saa midagi teha. Sa võid lihtsalt olla kohal.

Kui sind tabab kurbus või kaotus, siis on kõige olulisem, et sa ei tunneks end üksi. On organisatsioone ja tugigruppe, mis on spetsialiseerunud leina toe pakkumiseks. Kui sa tunned, et sa ei oska enam iseseisvalt hakkama saada, siis see võib olla hea viis. Ainuüksi tunne, et sul on keegi, kellega rääkida, võib anda sulle tohutult jõudu.

Sõltumata sellest, mida sa võid tunda, kui sind tabab kurbus või kaotus, on oluline, et võimaldate endal tunda. Kui sul on raske lepitada end sellega, mida sul on vaja läbi teha, või kui sa ei tea, mida öelda, siis see võib olla väga normaalne.

Lõppkokkuvõttes on olemas palju erinevaid asju, kuidas ennast aidata ja mis sobib sulle kõige paremini, sõltub sellest, mis sinu jaoks kõige mugavam on. Leia inimesi, kellele sa saad rääkida, ja ära unusta, et sa ei ole üksi.