Nullkulu

Nullkulu

kui kaua säilib uriiniproov?

Kui kaua säilib uriiniproov

Tervisliku seisundi kontrollimine on oluline mitte ainult haiguste diagnoosimiseks, vaid ka haiguste ennetamiseks. Selleks kasutatakse erinevaid meetodeid, sealhulgas uriiniproovi testimist. Uriinianalüüsi abil on võimalik saada ülevaade organismi talitlusest ning otsida võimalikke haigusnähte. Üks küsimus, mis paljudele inimestele esitatakse, on “Kui kaua säilib uriiniproov?” Sellele küsimusele vastamiseks on vaja arvestada erinevate faktoritega.

Uriiniproovi säilitustingimused

Uriiniproovi nõuetekohane säilitamine on väga oluline. On vaja tagada, et uriiniproov oleks puhas ja kaitstud saastumise eest. Uriiniproovi tulemused sõltuvad sellest, kui hoolikalt see on kogutud ja säilitatud.

Uriiniproovi säilitamiseks kasutatakse sageli plastikust konteinerit, mis on saadaval apteekides või laborites. Samuti võib kasutada klaasist konteinerit. Oluline on tagada, et konteiner oleks puhas ja kuiv. Konteineri puhtuse tagamiseks tuleks seda enne uriini kogumist põhjalikult pesta ja kuivatada. Selline konteiner tuleks kinni kruvida kohe pärast uriini kogumist ning seejärel viia laborisse.

Lisaks on oluline tagada, et uriiniproov oleks kaitstud välispinna saastumise eest. See hõlmab mitte ainult konteineri puhtust, vaid ka uriini kogumisel kasutatavate nõude, näiteks kardina või tualetipaberi puhtana hoidmist. Uriiniproovi ei tohiks koguda määrdunud kardina või WC-paberi abil.

Kui kaua säilib uriiniproov laboris

Kui uriiniproov on korrektselt kogutud ja kaitstud välispinna saastumise eest, võib selle säilitada laboris mitme päeva jooksul ilma, et see mõjutaks tulemusi. Uriiniproovi säilitamine varjatud ruumis, jahedas temperatuuris ja ilma otsese päikesevalguseta tagab selle kestuse pikema aja jooksul.

Uriiniproovi saab säilitada külmikus, temperatuuril 2-8 kraadi Celsiuse järgi või sügavkülmikus temperatuuril -25 kraadi Celsiuse järgi. Pärast uriiniproovi kogumist on kõige parem see laborisse võimalikult kiiresti saata. Uriiniproovi pikemaajaline säilitamine võib mõjutada tulemusi. Seega, kui uriiniproov on vana, tuleks seda uuesti koguda.

Uriiniproovi säilitamise põhireeglid

Uriiniproovi nõuetekohaseks säilitamiseks tuleks järgida järgmisi põhireegleid:

Uriiniproov tuleb koguda puhtasse konteinerisse.

Konteiner tuleb kinni kruvida kohe pärast uriiniproovi kogumist.

Uriiniproov tuleb kaitsta välispinna saastumise eest.

Uriiniproovi tuleb säilitada varjatud ruumis, jahedas temperatuuris ja ilma otsese päikesevalguseta.

Uriiniproovi tuleb laborisse võimalikult kiiresti saata.

Uriiniproovi pikemaajaline säilitamine võib mõjutada tulemusi.

Uriiniproovi ei tohi hoida kuumas või niiskes keskkonnas.

Uriiniproovi ei tohi külmutada vahetevahel.

Kokkuvõte

Uriiniproovi säilitamine on väga oluline element tervisliku seisundi kontrollimisel. Erinevate haiguste diagnoosimiseks ja ennetamiseks kasutatakse uriiniproovi testimist. Uriiniproovi kvaliteetse säilitamise tagamiseks on oluline järgida põhireegleid, näiteks uriini kogumisel puhta konteineri kasutamist ja välispinna saastumise vältimist. Uriiniproovi saab säilitada laboris mitme päeva jooksul varjatud ruumis. Parima tulemuse saavutamiseks on aga soovitatav uriiniproov võimalikult kiiresti laborisse saata.