Nullkulu

Nullkulu

kui kaua kehtib ravikindlustus peale töölt lahkumist?

Kui kaua kehtib ravikindlustus peale töölt lahkumist?

Ravikindlustus on väga oluline asi, mis tagab teile hea tervise ja turvamise, kui olete Eestis elav inimene. Kui te töötate Eestis ja olete end ravikindlustusse registreerinud, siis on teil õigus sellele kindlustusele peale töölt lahkumist teatud tingimustel. Selles pikas artiklis uurimegi, kui kaua kehtib ravikindlustus peale töölt lahkumist ja mida peaksid inimesed teadma, kui nad plaanivad töölt lahkumist Eestis.

Kui kaua kehtib ravikindlustus peale töölt lahkumist?

Ravi on kulukas ja kui te pole omale ravikindlustust omandanud, võib see olla väga kulukas. Ravikindlustus tagab teile tasuta arstiabi ja selle tõttu on see väga oluline. Kuid kaua ravikindlustus kestab peale töölt lahkumist?

Kui olete töölt lahkunud, kehtib teie ravikindlustus veel 1 kuu jooksul peale töölt lahkumist. Kui olete aga töötanud rohkem kui kolm aastat, siis kehtib ravikindlustus teile veel edasi 9 kuu jooksul peale töölt lahkumist.

Samuti on oluline teada, et kui te otsustate hakata peale töölt lahkumist iseendale ettevõtteid looma, peaksite olema kindlustatud ettevõtluskindlustuse kaudu. Kui teil ettevõtluskindlustust pole, siis kehtib teie ravikindlustus ainult 1 kuu jooksul peale töölt lahkumist.

Kui te aga olete kehtivas Haigekassa kindlustuses pikema arstiabi vajadusega, siis on võimalik teie ravikindlustust pikendada. Selleks tuleks esitada tõend, mis kinnitab, et teie tervislik seisund vajab ravikindlustuse pikendamist.

Mida peaksid inimesed teadma, kui nad plaanivad töölt lahkumist Eestis?

Kui te plaanite töölt lahkumist, siis on oluline arvestada, et kui te pole kindlustatud, siis peate olema valmis tasuma kõik tervisega seotud kulud ise. Kui teil on võimalik leida uus töökoht, siis peaksite kohe registreerima end uuesti ravikindlustusse.

Kui te olete otsustanud hakata ettevõtlust tegema, siis peaksite pöörduma Haigekassa poole ja registreeruma ettevõtluskindlustusele. See tagab teile rahalise abi ning vastutuse vajalike tervislike kulude eest.

Kokkuvõte

Kui olete Eestis elav inimene, siis on ravikindlustus väga oluline asi. Peale töölt lahkumist kehtib ravikindlustus teile teatud tingimustel veel 1 kuu või 9 kuu jooksul. Kui teil on aga vaja pikemat arstiabi, siis on võimalik pikendada oma ravikindlustuse kehtivust. Töölt lahkudes tasub arvestada oma tervisliku seisundiga ja kaasnevate kuludega ning vajadusel otsida uut töökohta või registreeruda ettevõtluskindlustusele.