Nullkulu

Nullkulu

kui inimene sureb kodus?

Kui inimene sureb kodus

Inimese elu lõpp on paratamatu ja see võib toimuda igal ajal, igas kohas. Kodune keskkond pakub inimesele mugavust ja turvalisust, kuid kui surm saabub kodus, siis võib see põhjustada palju küsimusi ning probleeme. Selles artiklis räägime, mida teha, kui inimene sureb kodus ja millised on kõige olulisemad sammud, mida tuleb selles olukorras järgida.

Kutsuge kiirabi

Kui inimene sureb kodus, peate esimese asjana kutsuma kiirabi. Kiirabi tohivad välja lülitada surijale kuuluvad seadmed, et tulevikus probleeme ei tekiks. Kui inimesel on talumatus asjaolude vastu, siis tuleks kohe märku anda perekonnaliikmetele. Tõenäoliselt teavad inimesed lähedase eelistusi, seega tuleb kiirabisse helistades seda kindlasti mainida.

Hoidke dialogi perekonnaga

See olukord on raske ja keeruline, seega on oluline säilitada kontakt ja rääkida perekonnaga. Surma järel on tavaline, et pereliikmed on segaduses ja ei tea, kuidas edasi toimida. Seetõttu on hea võimalus rääkida, kuidas toimub surnu transport ja kuhu lahkunu edasi viiakse. Selgitage perekonnale, mida saab surma korral teha, ja paluge neil anda kõik endast olenev, et selle suure ülesandega toime tulla.

Tehke kokkulepped viimse ausa teeninduse osutamiseks

Kui inimene on surnud, peate otsustama, mida teha tema kehaga. Mõned pered valivad, et lahkunu asetatakse kohe viimsele teekonnale, samas kui teised kogunevad maja saabumisel ning viivad surnu voodist lihtsamale platvormile. Sõltumata sellest, milline valik tehti, tuleb surma toimetamisel kasutada sobivaid vahendeid, et vältida keha liikumist ning juhuslikke vigastusi.

Registreerige surm

Surmast tuleb esitada teatis elukohajärgsele kohalikule omavalitsusele. Omavalitsus registreerib surma ja väljastab surmatunnistuse. Kuid see võib võtta aega ning alguses võib olla keeruline aru saada, kellele tuleb helistada ning mis protseduurid tuleb läbida.

Kuidas toimida erinevates uskumustes?

Tuleb meeles pidada, et erinevates kultuurides ja religioonides on erinevad kombetalitused seotud surmaga. Seetõttu tuleb arvestada usuliste tõekspidamistega, eriti perekonna poolt, ning neid sobivalt järgida. Perekonna- ja usujuhid aitavad kindlasti nõu ja jõuga edasi.

Kokkuvõte

Inimese surm on raske ja keeruline, seda eriti siis, kui see juhtub kodus. Selles artiklis oleme rääkinud, mida teha, kui inimene sureb kodus. Järgides neid olulisi sammud, saate aidata surma vastu võidelda ja oma leina protsessi hõlbustada. Kutsuge kiirabi, hoidke kontakti perekonnaga, leppige kokku viimse ausa teenuse osutamises, registreerige surnu surm ja valige sobivad rituaalid, olenevalt oma usuliste tõekspidamistest. Kui tegutsete vastavalt õigetele suunistele, võite olla kindlad, et teie kodus on toimingud korrektsed ning võimalikult valutud nii Teile kui pereliikmetele.