Kuidas püüda angerjat: kuidas seda tõhusalt teha
Angerja püük on üks parimatest ja erinevamatest kalapüügiviisidest, mida võite proovida. Angerjapüük pakub teile väljakutset, mis hoiab teid põnevil ja aitab teil oma kalastusoskusi parandada. See artikkel on mõeldud algajatele ning ka neile, kes on juba veidi kogemusi omandanud, kes soovivad sellel kaunil spordialal veelgi rohkem teada saada. Käesolevas artiklis anname teile põhjalikku teavet selle kohta, mida vajate angerja püüdmiseks.
Miks angerjapüük nii eriline on?
Angerjapüük on üks parimaid viise, kuidas saada napsata natukene värsket õhku ja tegevust väljaspool kodu. Angerjad on maitsvad ja tervislikud kalad, mis on tuntud oma toitainerikka liha poolest. Kuid angerja püüdmiseks on vaja teada mõningaid tehnikaid ja nippe, kui soovite edu saavutada.
Algus
Alustage oma angerja püüki varahommikul või hilisel öösel – need on parimad ajad, sest angerjad on siis aktiivsed. Enne kui midagi muud teete, veenduge, et teie varustus on korralikult paigaldatud, nii et te ei lööks midagi segamini, kui angerjas tuleb. Ühendage oma rohi rulliga, tugevdades seda ja veendudes, et see sobib kaalutud söödaga.
Sööt
Angerjad on tuntud selle poolest, et nad on söötmisel valivad, kuid te ei pea raiskama toitu, kuni te leiate, mis neile meeldib. Tõenäoliselt soovite proovida mõningaid söödaliike, mis alati ei tööta, kuid mitte anda alla enne, kui leiate, mis töötab teie jaoks kõige paremini. Kala, mis on juba varem angerja püüdnud, võib teile öelda, milline sööt tavaliselt toimib, võtke see oma arsenalis kaasa.
Tundke oma veealust veealust maailma
Angerjad on võimelised peituma väga erinevates kohtades. Selleks, et te oma angerjapüügis edu saavutaksite, peate endalt küsima, kus angerjad tavaliselt on? Kuidas nad liiguvad läbi vee? Kus nad magavad? Nendele küsimustele vastamine annab teile teadmisi ja arusaamist, kuhu oma seljakott püstitada.
Kasutage kalapüügiveotehnikat ja sõlmi
Kõige tavalisem angerja püük, on põhjariide püük. Kuid see ei tähenda, et te ei peaks kasutama ka teisi kalapüügitehnikaid. Iga tehnikal on oma eelised ja sobib erinevate kalade püüdmiseks. Kõige lihtsam ja tõhusaim moodus angerja püüdmiseks on kasutada piisavalt tugeva ja väga tundliku rulliga varustust, võimaldades teile kaitsta konksu hoolikalt.
Kannatlikkus
Olge kannatlikud ja oodake kuni korralik tõmme tuleb. Angerjad ei ole väga aktiivsed kalad, kui nad ennast toitavad ja elavad, nii võib pesakeste vahel olla mõnikord üsna vaikne. Kui leiate oma koha, oodake veidi aega ja vaadake, kas on mingeid märke tegevusest. Kui mitte, siis lükake piipad edasi ja liigutage uuesti, kuni sa leiad õige koha.
Ohutus
Kui angerjas on oma hammastega kinnitunud konksu külge, tuleb selle eemaldamine olla ettevaatlik. Olge ettevaatlik, et ei vigastaks ennast ja ärritaks liiga tugevat angerjat. Parim viis angerja eemaldamiseks oleks kasutades erinevat ladumisriista. Kui olete selles osas rohkem kogenud, võite seda ise proovida. Veenduge, et alati olete oma kalapüügil olles riietunud vastavalt ilmastikule ning et teil on kaasas veekindel telefoniümbris ning võimaluse korral ka ujumisprillid.
Koostanud kaastöötaja: [Sinu nimi], kellel on aastate pikkune kalastamiskogemus angerjade ja muude kalade püüdmisel.
Kokkuvõte
Angerja püük ei ole nõrkade jaoks. See nõuab kannatust, teadmisi ja kogemusi. Kuid kui teil on kõik, mida vajate, siis on see üks kõige põnevil ja rahuldustpakkuvamaid viise, kuidas saada värsket õhku ja lõõgastuda. Veenduge enne kalale minekut, et teie varustus on korras ja et teil on valitud kohas piisavalt aega, et alustada tegevusega. Kui olete teistest kalameestest kogenud protsessi välja selgitanud, siis saate ennast julgelt nimetada tõeliseks angerja professionaaliks.