Nullkulu

Nullkulu

kuidas püüda äädikakärbseid?

Kuidas Püüda Äädikakärbseid?

Äädikakärbsed on tüütud ja sageli kipuvad nad ilmuma ootamatutel aegadel. Kuidas siis nendest lahti saada? Järgnevalt selgitame, kuidas neist lahti saada ilma et kasutaksime mürgiseid kemikaale.

Mis on äädikakärbsed?

Äädikakärbsed on väikesed, mustad ujukad, kelle eluiga on tavaliselt väga lühike. Nende eripäraks on nende toidupreferentsus, sest nad armastavad käärima või mädanenud orgaanilist ainet. Seetõttu esinevad nad tavaliselt kõige sagedamini köökides või muudes kohtades, kus toiduaineid hoitakse.

Kuidas äädikakärbsi vältida?

Kõige parem lahendus äädikakärbsi vastu on ennetamine. Peamine ennetav meede on hoida oma kodu võimalikult puhtana. Äädikakärbsed armastavad käärima või mädanenud orgaanilist ainet, seega ärge jätke toitu laua peale või prügikasti lahtiseks. Kui leiate, et teie kodu on juba nakatunud, siis on mõned meetodid, mida saate kasutada.

Loo äädikakärbse lõks

Kärbsete lõksu meisterdamine on väga lihtne ja odav viis neist lahti saamiseks. Vajate vaid tassi, õunasiidriäädikat ning kilekotti. Vala tassi kaks sentimeetrit õunasiidriäädikat. Kata tass kilekotiga ning torga sinna sisse mõned aukud. Kärbsetele meeldib õunasiidriäädika aroom, mis neid tõmbab lõksu, kuid kilekoti aukudest nad enam välja ei pääse.

Kasutage looduslikke tõrjevahendeid

Äädikakärbsed ei armasta nii piparmündi, lavendli kui ka teepuu lõhna. Võite kasutada neid looduslikke lõhnu oma köögi ümberkujundamiseks. Piisab vaid mõnest tilgast eeterlikku õli, mida võite lisada oma majapidamisseebile või puhastusvahenditele. See hoiab kärbsed eemal.

Kasutage söögisoodat

Söögisooda on tuntud oma looduslike desinfitseerivate omaduste poolest. Piserdage söögisoodat väikesesse kausi ning asetage see kööki. See aitab vähendada maja lõhna ja takistada äädikakärbsi.

Puhastage oma kodus

Kui teie kodu on juba nakatunud, siis on kõige olulisem asi kodus koristamine. Korrapärane puhastamine aitab eemaldada toitu ning jääke, mida kärbsed armastavad. Kindlasti keskendu köögile ning muudele toiduvalmistamisega seotud kohtadele.

Järeldus

Nagu näete, ei ole äädikakärbsedest lahti saamine nii keeruline kui võib arvata. Peale ennetavaid meetmeid, saate kasutada looduslikke lahendusi, kuidas nendest lahti saada ning puhastada oma kodu, et kärbsed enam tagasi ei tuleks. Kui järgite neid näpunäiteid, siis olete oma kodust äädikakärbsed kaugel hoidnud.