Nullkulu

Nullkulu

kuidas püüda linaskit?

Kuidas püüda linaskit: kalapüük, mis nõuab kannatlikkust ja oskusi

Kalastamine on väga populaarne aja veetmise viis nii algajatele kui ka kogenud kalameestele. Erinevate kalade püüdmine pakub erinevaid väljakutseid ja omab erinevaid nippe ja trikke. Selles artiklis keskendume linaski püüdmisele ja räägime, kuidas seda teha. Meie eesmärk on anda teile põhjalik ülevaade linaski kalapüügist ning rääkida teile kõigest, mida peab selle kalapüügi juures teadma.

Mis on linask?

Linask (Salmo trutta fario) on üks populaarsemaid kalarikkuseid meie vetes. Linask on ovaalse kujuga ja ulatub keskmiselt 30 sentimeetri pikkuseni. Kui rääkida kehakaalust, siis Tääksi kalakaitseala andmetel on Eesti linaski keskmine kaal ühe kilo lähedal, kuid on näiteks Võrtsjärvest püütud ka 5 kiloseid linaskid. Linaskit võib leida nii järvedest kui ka jõgedest, kus veetemperatuur on optimaalne.

Kuidas püüda linaskit?

Linaski püüdmiseks on mitu võimalust: spinninguga, landiga või räimeõng/kerimisõng. Võimalusi on teisigi, kuid neist kolmest on kõige levinumad. Üks levinumaid viise linaski püüdmiseks on spinninguga. Spinningu puhul on tähtis valida sobiv varustus ja õppida kuidas spinnerit liigutada. Linaski püüdmisel on oluline kasutada naturaalsete saagiorganismide imiteerimiseks sobivaid kunstkäsiõnge. Väike landiloom on tavaliselt parim valik. Kui kasutate spinningut või landiõnge või mõne muu kunstkäsiõngega püüdmise meetodit, siis on soovitatav püüda linaskit jõe sügavates riffidel ning kivisel põhjal.

Kuidas valida õiget varustust?

Linaski püüdmisel on oluline kasutada õiget varustust. Selleks, et saada maksimaalset naudingut kalapüügist, peab varustus olema nii mugav kui ka praktiline. Peamine varustuselement, mida linaski püüdmisel vaja läheb, on õng. Järgnevad olulised varustuselemendid: rull, nöör, landivabastaja, landid/spinnerid, kamakas ja muu tarvik. Valides õiget varustust, tuleks arvestada jõe veetaseme, läbipaistvuse, põhja kareduse ja värvusega.

Kuidas valida sobivat kohta linaski püüdmiseks?

Tavaliselt on linask püütav jõgedes, kus on kivine põhi ja kus on piisavalt sügavust, et kalad sinna peitu pugeda saaksid. Samuti võib linasti leida metsajärvedest ning järvedest, kus on kivine põhjastruktuur. Kuid kui te ei tea, kus linaste võib leida, siis küsige julgelt nõu kohalikelt kalameestelt, kes teavad kõige paremini, kus linaste püüdmiseks on parimad kohad.

Kuidas valmistada ette linaski püügi ajal?

Et kõige paremini linaskit püüda, peaks eelnevalt kindlaks tegema, millises vee temperatuuris ja sügavusel linaskit kohatakse. Samuti on tähtis arvestada veetaseme, praktiliste ilmastikuolude ning kalapüügi varustusega. Parimaks perioodiks linaski püüdmiseks on varakevadel. Sellal on linasti tavaliselt okasmaterjali all peidus ja hakkavad aktiivselt liikuma hakkama.

Kokkuvõte

Linaski kalapüük on eriline ja võtab tükk aega, et saada selles korralikult kätt. Olulised tegurid linaski püüdmise juures on kannatlikkus, oskus, varustuse valik ja sobivate kohtade tuvastamine. Olenemata sellest, kas olete algaja või kogenud kalamees, pakub linaski püüdmine võimalust nautida loodust ja saada unustamatuid kogemusi kalapüügi maailmast. Loodame, et see artikkel on andnud teile põhjaliku ülevaate ja saanud kasulikuks linaski püüdmisel.