Nullkulu

Nullkulu

kuidas paremini rasestuda?

KUIDAS PAREMINI RASESTUDA: KOGU TEAVE, MIS VÕIB SULLE ABIKS OLLA

Raseduse planeerimine võib olla väga põnev, kuid see võib ka olla ärevusttekitavate küsimuste komplekt, ja ma saan sellest täiesti aru. Kas teadsid, et kuni 18% paaridest võib võtta rasedaks jäämiseks kauem aega kui aasta? Ei, see ei ole midagi sellist, mida ma välja otsisin. See on tõsi.

Rääkides kõigest, mis puutub raseduse planeerimisse, peame alustama väga olulise faktoriga. See faktor on ovulatsioon.

Ovulatsioon ja rasestumine

Selleks, et rasedaks jääda, peab naisel olema ovulatsioon, kus munarakk lahkub munasarjast ja liigub mööda munajuha emakasse. Ovulatsiooniperiood on ideaalne aeg rasestumiseks. Kuna munarakk elab 12-24 tundi ja sperma võib munarakku viljastada kuni 72 tundi pärast ejakulatsiooni, tuleks seksuaalvahekord planeerida aega, mis on enne, ajal või vahetult pärast naise ovulatsiooni.

Kuidas arvutada oma ovulatsiooni aega

Levinuim meetod ovulatsiooni aja arvutamiseks on menstruaaltsükli pikkuse jälgimine. Keskmiselt on naiste menstruaaltsükli pikkus 28 päeva, kuid see võib erineda 21 päevast 35 päevani. Ovulatsiooni aega võib määrata vähendades keskmiselt 14 päeva (28-päevase tsükli korral) menstruaaltsükli pikkusest. Näiteks, kui menstruaaltsükli pikkus on 32 päeva, siis ovulatsiooni aeg on enne menstruatsiooniperioodi 18. päeval.

Teine meetod ovulatsiooni aja määramiseks on kasutada ovulatsioonitestideid, mida saab apteekidest osta. Need testid aitavad kindlaks teha, millal naisel on ovulatsioon.

Millised on tervislikud eluviisid, mis aitavad rasestuda?

Õigeaegne seksuaalvahekord on raseduse saavutamisel oluline tegur, kuid on ka palju muid tegureid, mis võivad rasestumisele kaasa aidata. Juhtides tervislikku eluviisi, saad oma keha ideaalsesse seisundisse, et vajalikud protsessid saaksid aset leida.

Mõned ideed, millele keskenduda:

– Võta vitamiine: Foolhape ja muud vitamiinid ning mineraalid on olulised, et aidata kaasa rasestumisele ja rasedusele. Ole kindel, et võtad soovitatud koguseid. Kui sa ei tea, kui palju millist vitamiini vajad või kust neid osta, siis räägi oma arstiga.
– Olge teadlik oma kehakaalust: ülekaalulisus või alakaalulisus võivad takistada ovulatsiooni ja rasestumist.
– Lõpeta suitsetamine ja vähenda alkoholi tarbimist: suitsetamine ja alkohol võivad mõjutada raseduse saavutamist.
– Söö tervislikult: tasakaalustatud ja rikkalik toit rikastab keha oluliste toitainetega.
– Hinda oma stressitaset: kõrge stressitase võib tõkestada ovulatsiooni ja rasestumist.

Viljatus- mis see on ja kuidas sellega toime tulla?

Kuigi enamikul paaridel õnnestub rasedaks jääda üsna kiiresti, ei ole see alati nii. Viljatus tähendab seda, et rasedaks jäämine kipub võtma kauem aega kui tavaliselt. Kui sa ja su partner olete rasestumiseks pingutanud juba pikemat aega ilma tulemusteta, võib olla aeg pöörduda arsti poole.

Arst saab soovitada viljatuse diagnoosimise ja ravi tüüpe. Kõige levinum viljatuse ravi on viljatusravi, kuid on ka muid ravivõimalusi, nagu näiteks inseminatsioon ja IVF.

Lõppsõna

Raseduse planeerimine võib olla põnev ja mõnikord ka stressirohke. Põhjalik raseduse planeerimine, tervislik eluviis ja viljatusravi võivad aidata sul saavutada oma unistused rasedusest. Pea meeles, et stressirohke olukorras on hea ohjad käest anda ja vältida liigset pinget.

Kui tarvitad mõnd ravimit, siis räägi oma arstiga võimalike viljatuse võimaliku mõju kohta. Ära tarbi ühtegi ravimit ilma arsti konsultatsioonita. Kui juhtub, et saad rasedaks, siis räägi oma arstiga edasiste sammude osas. Sinu arst saab su aidata vajaduse korral eriti jälgitava raseduse puhul oma kogemuse ja teadmistega.