Nullkulu

Nullkulu

kuidas nimetatakse naise väliseid suguelundeid?

Kuidas nimetatakse naise väliseid suguelundeid?

Naise suguelundid võivad olla keerulised ja sageli võib nende nimetustega segadusse ajuda. Selle artikli siht on selgitada naiste väliseid suguelundeid ja nende funktsiooni.

Sissejuhatus

Naise välised suguelundid koosnevad mitmest osast, sealhulgas häbeme- ja kepihingede kohast, kus asuvad naise keha olulised suguelundid. Kuid milliseid nimetusi kasutatakse naise välise suguelundite kohta?

Häbememokk ehk labia majora

Häbememokad ehk Labia Majora on naise välised suguelundid, mis asuvad kusiti ustiku ja tupeotsa vahel. Need on kaetud karvadega ja nende ülesanne on kaitsta tupeava. Häbememokad on osaliselt rasvkoega täidetud, et vähendada valu ja hõõrdumist suguühte ajal.

Häbemeninad ehk labia minora

Häbemeninad ehk Labia Minora on naise välised suguelundid, mis asuvad häbememokkade vahel. Need on naha voldid, mis kaitsevad tupeava. Häbemeninad on tundlikud ja neid võib põletikul iseendast põhjustada. Need on väga tundlikud ja võivad arseisundite tõttu põhjustada valu.

Kliitor

Kliitor asub häbememokkade ülemises osas, häbemeninade kokkupuute kohas. See on väga tundlik organ, mis koosneb kahest erektsioonikoest voldist, mis võivad suguühte ajal turse muutuda arseisunditeni. Kliitoril on oluline funktsioon naudingute saamisel. Kliitori stimuleerimine võib põhjustada naistel orgasmi.

Uretra avaus

Uretraavaus on ava, mille kaudu uriin väljub organismist. Kusiti on häbemeluu frondi all asuv torukene, mis on umbes 3–4 cm pikk. Ureta avaus asub kusiti otsas ja selle kaudu väljub uriin. Ureta ava asub häbeme ja kliitori vahel.

Tupeava

Tupeava asub kahe häbemenina sees ning kulgeb tupe alguseni. Tupeava on oluline, kuna see võimaldab spermal munadesse jõuda. Tupeava sageli onkoloogiliste seisundite koheselt, kuid õige hügieeni ja seksuaalharrastuste teundmisega saab seda ennetada.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on naiste välised suguelundid sageli segadust tekitavad. Siiski, teades ja mõistes iga osa funktsiooni, saab neid kehaosa korras hoida. Kinnitame veelkord, et iga naise keha on erinev ning kõige olulisem on enda keha kuulata ja vajadusel pöörduda arsti poole.