Nullkulu

Nullkulu

kuidas mängida kitarri?

Kuidas Mängida Kitarri: Põhjalik Teejuht Algajatele

Kas oled kunagi endale mõelnud, et tahaksid õppida kitarri mängima? Kitarri mängimine on üks kõige populaarsemaid hobisid üle maailma ning on ka üks kõige populaarsemaid muusikainstrumente. Kuid, kitarri õppimine võib olla alguses raske, just kui sa puutud esimest korda kokku mitme erineva oskusega korraga. Õnneks on sellest möödumine võimalik, et jäädvustada lisaks suurepärasele kogemusele ka uusi oskusi ja muusikalist talenti.

Miskipärast, kui inimesed mõtlevad kitarri mängima õppimisest, siis ei võrdu see sageli lihtsusega. Aga, kui õpid ühe korraga uusi oskusi ja kasutad oma järgnevatele oskustele eelnevalt omandatud teadmisi, saad mängida kitarri väga kiiresti. Selleks, et aidata sul oma teekonda alguses veidi kergemaks muuta, oleme kokku pannud selle põhjaliku teejuhi, et anda sulle kõik teadmised, mis on vajalikud algusest peale kitarri mängimiseks edukalt.

MIS ON GITARR JA KUIDAS SEE TÖÖTAB?

Enne kui alustad kitarri mängimise õppimist pead sa aru saama, mis on kitarri ja kuidas see töötab. Kitarri nimetatakseki tegelikult hüüdnimega “kitarr” ning see on hüppeliigese tüüpi keelpill. Keelpilliks nimetatakse seetõttu, et kitarri heli toodetakse keele vibreerimise teel, mis kätkeb endas mõõdetavaid sagedusi, mis teaduslikus keeles viitavad heliamplituudile.

Kõik kitarrid koosnevad kahest osast: kere ja kael. Kitarri kere on täidetud aukudega ning heli tugevdavad kõlarid ja helipeade abil. Kael on õhuke ning sellel asuvad nöörid, mida tuleb sõrmedega mängida, et heli tekitada.

Mis puudutab kitarride tüüpi, siis on olemas akustilised kitarrid ja elektrikitarrid. Akustiline kitarr on valmistatud puidust ja tundub rohkem traditsiooniline. Elektrikitarr on valmistatud plastist ja metallist ning heli toodetakse erineval moel kui akustilisel kitarrihelil (kasutades elektroonikat).

KITARRI MÄNGIMISE ALUSED

Alustuseks pead aru saama kitarri põhitähtsusest ja nööride asetusest. Kitarrikäigud, erinevad akordid, rütmid ja muusikastiilid sõltuvad sellest, kus sa mängid. Seega, kindlasti soovid sa õppida kuidas kitarri põhiakordid töötavad. Selgitame nüüdseks lahti kogu selle protsessi:

Pöial: Pöidla õige asetus kitarri tagaküljele on kõige esimene asi, mida õpid. Tavaliselt käidlad oma pöidla kitarri kere ümber ja pigistad keha selle ümbert, nii et käsi paindub kitarri nurgas. See aitab käel natuke paremini kõrgeid või madalaid noote esile tuua.

Nimetissõrm: Nimetissõrm peaks minema küllaltki sirgelt kaelale – peamiselt valides noote kaela esiküljelt. Algselt on raske õppida nimetissõrme õiget asendit. On oluline, et seda harjutate aeglaselt ja kannatlikkult.

Keskmised sõrmed: Kindlasti soovite õppida keskmiste sõrmedega nupu vajutamist (ehkki, neid saab veelgi paremini asetada kaelale). Paremalt vasakule olgu nimetissõrm, keskmised sõrmed ja neljas sõrm.

Neljas sõrm: Neljas sõrm vajab ühtviisi koolitamist ja harjutamist. Alguses saad hakkama ilma neljanda sõrmega, kuna seda on natuke raskem koordineerida.

Esmakordsel mängimisel: Kui hakkate mängima, alustage pöidla ja nimetissõrmega. Enamikes lugudes peate lihtsalt nende nimetissõrmega nuppe alla vajutama. Kui te mängite teadaolevaid laule, proovige aru saada, missugused tabamused käivitavad ja kokkuvõttes, millel on mõlema käe koordineeritus.

GITARRI MÄNGIMINE: VARASÕRMED

Kokkuvõttes on gitarril erinevaid kohandusvõimalusi ja selleks pakume soovitusi:

Akordid: Õppige kogu kitarril olevaid põhiakorde. Võtke aega nende õppimiseks ja harjutamiseks. Enne, kui hakkate keerukamat muusikat mängima, peate kindlasti selgeks õppima põhiakordid.

Kontsentreeruge intonatsioonile: See on eriti oluline algajate jaoks, kelle tugevaim külg iseenesest ei pruugi olla sobiva noodi äratundmine. Kui hoolikalt kuulata, aitab see teil õppida nootide täpsust ning häälestamist.

Harjutage rütmitunnetust: Kui mängite, peate ka mõistma, kuidas muusika teie sees heliseb. Õppige mängima erinevaid lugusid, kuid keskenduge ka oma rütmitunnetusele.

Kasutage õpetamisele sobivaid materjale: Õppige aru saama, missugused akordid või muusika soovitused aitavad teil paremini end väljendada ja selgesõnaliselt esitleda.

KUI KAUAKS VÕTAB KITARRI MÄNGIMINE AEGA?

Kõik sõltub sellest, kui suur on sinu huvi kirajri mängimise vastu. Kui hakkate samm-sammult õppima, siis võtab tavaliselt kitarri mängimine aega mitu kuud. Kuid, kui teil on kirg selle suhtes, siis võib teid üllatada, kui kiiresti teid edusammudeni viivad.

LÕPPKOKKUVÕTTEKS

Selle teejuhi järgimine peaks aitama algajal kitarri mängijal kiiremini edasi saada ning loodetavalt olete sellest artiklist saanud parema arusaama sellest, kuidas kitarr töötab ja mis on selle mängimise alused. Õppematerjalid annavad teile palju uut teavet ja harjutuste proovimine peaks olema regulaarne. Nii õpite kiiresti edasi, omandades rohkem oskusi ja edutades oma muusikalist karjääri piiramatute võimalustega.õ Üldiselt pidage meeles igal väljakutsel on eesmärk, mis aitab teie muusikalisel teel edeneda kiiremini kitarri mängimisega.