Nullkulu

Nullkulu

kuidas mängida doominod?

Kuidas mängida doominod – mängupõhine teekond

Doominod on hiina päritolu strateegiamäng, mis on tuntud oma praktilisuse ja lihtsustatud mängureeglite poolest. Selle mängu populaarsus on aja jooksul kasvanud ning nüüd on ta levinud üle kogu maailma, sealhulgas ka Eestis. Kuidas aga doominos mängida? Mida kujutavad endast erinevad doominokivide kombinatsioonid? Mis on reeglite mõistmiseks kõige olulisem? Saame koos üheskoos vastused nendele küsimustele.

Doomino mängutüübid

Doominot saab mängida erinevatel viisidel, kuid üldiselt jaguneb mäng kaheks liigiks – punktimäng ja tsiimäng. Punktimängus pälvid punkte kivide paigutamise teel, matš võidetakse siis kui mängus osalejad peavad tihti sabat – tähendab inimesed ei suuda oma käes olevaid kive enam kuidagi lauale asetada, seega koondab koondisse mängija, kes on võitnud kõige vähem punkte. Tsiimängus võisteldakse aga erinevate strateegiate põhjal, iga tiimi järjekorrasüsteem on hinnanguliselt võrdsed. Mäng kujutab endast vastastikuse koostöö väljakutset, mis nõuab tihedat koostööd kaaslastega.

Mängu ettevalmistus ja reeglid

Enne kui mängu alustada, peate kõigepealt mõned asjad valmis panna. Mäng nõuab 28 kivide paari, ja kivide tagumeni hilisemate tulevaste käte jaoks muudeks kombinatsioonideks/variantideks. Mängu alustamine nõuab kivide korrektset paigutamist ja hoidmist teiste mängijate silmade eest varjatud. Esimene mängija teeb lihtsalt oma käe kaardi/aluse valiku, mis seejärel asetatakse lauale. Pärast seda peavad teised mängijad ridade kaupa kordamööda oma kive lauale lisama. Uue kivi lisamisel tuleb jälgida reegleid, eriti esimese mängu algajal.

Doomino kombinatsioonid

Doominokive saab paigutada ainult siis, kui kivi koos külgnevaga sobib. Iga kivi koosneb kahest poolest, millel on tavaliselt erinev arv punkte. Kõige sagedamini pakutavaid kombinatsioone tuleb teada, need on “twins”, “doubles” ja “threes”. Kaheks on kombinatsioon lihtne ja esindab eeldatavasti seitsme doominokivide paarid, mida juhul, kui ainult kõiki sobivaid paare omav mängija, kuhu ka tema paarid kuuluvad. Koheselt tuleb kombineerida mängijate tagasiheite/vahetusi. Ka “doubles” esindab kaheksat doominokivide kombinatsiooni ning “threes” asemel kaheksa.

Mängu strateegiad

Doomino strateegiad sisaldavad raskesti arusaadavaid, kuid samal ajal tõhusaid viise, kuidas parandada oma mängu ning oma võimaluste suurenemist. Üks tavaline strateegia on varakult otsida sobivaid kombinatsioone ja jälgida vaikselt kaaslaste käike. Selle strateegia järgimisel saate oma kombinatsiooni otsekohe kasutada, nii et saate kiiresti uut kivi lauale asetada. Mõnikord võib varakult kaotada lootuse, kuna elimineerimine on väga suur mäng.

Mängulõpp ja võidustrateegiad

Doomino mängu võitmiseks on mitmeid erinevaid võimalusi, kuid iga võidustrateegia sõltub mängu taktikast. Oluline on meeles pidada oma eesmärki ning jälgida ja hinnata kõiki võimalusi, mida mängu kestel toimub. Oluline on ka oma mängu silmast silma jälgida, et vältida liigset bürokraatiat ja kaotada ilma vajaliku tööta teadlikkust. Järgides neid lihtsaid reegleid ja strateegiaid, võite olla kindel, et teie järgmine doominoturniir läheb hästi.

Kokkuvõtteks

Doomino on lihtne ja lõbus mäng, mis nõuab üsna vähe füüsilisi ja vaimseid oskusi. Selle mängu õppimine on vaid algus, kuid õigel ajal ja õigete meetoditega saate oma mänguoskusi parandada ja oma võimalused kujundada. Pöörake tähelepanu ja jälgige kõiki reegleid ning pidage meeles strateegiaid, mis panevad teid doominos edukaks!