Nullkulu

Nullkulu

kui kaua säilib rinnapiim?

Kui kaua säilib rinnapiim

Enimlevinud imetamise eelis on see, et esimeste elukuudede jooksul annab rinnapiim sinu lapsele täiusliku toitumise, mis sisaldab vajalikke toitaineid ja vitamiine lapse kasvamiseks ning arenguks. Siiski on paljude emade jaoks oluline teada, kui kaua saab rinnapiima säilitada ning millal on aeg hakata andma toidulisandeid või beebitoiduks mõeldud piimasegusid.

Rinnapiima koostis ja säilitamistingimused

Rinnapiim on iseloomuliku maitse ja lõhnaga looduslik toit, mis sisaldab vajalikke toitaineid, ensüüme, kasvuhormoone ja antikehi. Piim ise koosneb kolmest kihist: esimene kiht on vedel proteiinisisaldus, teine on rasvakiht ja kolmandat kihti nimetatakse rinnamägeks. Rinnapiima koostises olevad laktobatsillid ja probiootikumid aitavad toetada beebi immuunsüsteemi ning tugevdavad soolebakterite tasakaalu.

Säilitades rinnapiima õigel moel, saab pikendada ka selle kasutusaja pikkust. Rinnapiima võib säilitada külmkapis kolm kuni viis päeva, samal ajal kui sügavkülmas võib see säilida kuni kuus kuud, olenevalt säilitamistingimustest. Kui sul tekib rinnanäärmete tagasitõmbumine, võid piima pumbata ja hoida seda kasutamiseks järgnevate päevade jooksul.

Kui kaua peaks rinnapiim olema eksklusiivseks toiduks?

Ekslusiivne rinnaga toitmine peaks kestma vähemalt 6 kuud, kui beebil on piisavalt kaalus juurde võetud ja laps kasvab hästi. Kui beebi jõuab kuuekuuseks, on aeg lisada tema toitumisse vähehaaval ka festukuid või toidulisandeid. Rinnapiim peaks siiski moodustama tema toitumisest jätkuvalt olulise osa kuni 12 kuu vanuseks saamiseni.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõttes on rinnaga toitmine lapse arengule ülioluline ja seda soovitataks jätkata vähemalt 12 kuud. Rinnapiima saadavus, säilitamine ja tarbimine peaks olema rõõmupakkuv protsess nii emale kui beebile.