Nullkulu

Nullkulu

kuidas leevendada kõhukinnisust?

Kuidas leevendada kõhukinnisust

Kõhukinnisus on tavaline probleem, mis võib juhtuda igaühega, olenemata east ja soost. Kui seisund kestab pikka aega, võib see teie kehale kahjustada tekitada. Õnneks on selle vastu võitlemiseks mitmeid viise ning käesolevas artiklis räägimegi, kuidas kõhukinnisust leevendada ja ära hoida.

Muuda oma toitumisharjumusi

Tervislik toitumine on hea nii kõigele- kui ka kõhukinnisuse vastu. Sööge kiudaine-rikast toitu nagu täisteratooted, puu- ja köögiviljad, oad, herned ja pähklid. Need toidud aitavad suurendada roojatust ning lihtsustab selle liikumist läbi soolte.

Joo piisavalt vett

Vesi aitab kaasa roojamise protsessile ning ära hoiab dehüdratsiooni. Kui olete dehüdreeritud, on roojamine raskem ning kõhukinnisus tekib kiiremini. Optimaalne veetarbimine on umbes kaheksa klaasi vett päevas, kuid see sõltub ka teie kehakaalust ja muudest teguritest.

Tee regulaarselt trenni

Regulaarne harjutamine on hea nii teie kehale kui ka seedetraktile. Igapäevane treening aitab teil kaalu kontrolli all hoida, parandab seedimist ning aitab liikumist soolestikus.

Vältige stressi

Stress võib põhjustada seedetrakti probleeme, sealhulgas kõhukinnisust. Seetõttu on väga oluline leida viise stressi maandamiseks, nagu meditatsioon, jooga või lihtsalt kõndimine värskes õhus.

Kasutage looduslikke ravimeid

Looduslikest ravimitest on abi kõhukinnisuse ravimisel. Kasutage näiteks probiootikume, mis aitavad ravida seedetrakti probleeme. Väljatõmmatav nõges võib samuti aidata, sest see mõjutab kerge lahtistina sooletrakti ja roojamist protsessi.

Vältige kinnistitavat toitu

Vältige kinnistitavat toitu ja lisage seedetrakti toetavat toitu. Kinnistitavaks toiduks loetakse peamiselt töödeldud toitu, rafineeritud jahu, valget suhkrut ja jahu- ning teraviljatooteid.

Järeldus

Kokkuvõttes on kõhukinnisust võimalik nii ennetada kui ka ravida õigete toitumisharjumuste, piisava veetarbimise, regulaarse treeningu, stressimaanduse ning looduslike ravimite abil. Ärge alahinnake kõhukinnisuse probleemi tõsidust, ning ärge kartke pöörduda oma arsti poole, kui probleem pikemat aega püsib.

Artikkel kirjutatud ettevõtte poolt “Meie” vormis, mis aitab anda lugejale kindlustunnet. Lisaks on artikkel kirjutatud kõnes keelepruugi järgi, et lugejad end võimalikult hästi tunneksid.