Nullkulu

Nullkulu

kuidas vältida kõhukinnisust?

Kuidas vältida kõhukinnisust

Kõhukinnisus on sageli tundlik teema, mida paljud inimesed kipuvad vältima. Kuid kas teadsite, et umbes üks kolmandik täiskasvanutest kannatab aeg-ajalt kõhukinnisuse all? See pole mitte ainult tüütu, vaid võib ka tõsiselt mõjutada teie tervist. Kui teil on kõhukinnisus, võib see põhjustada kõhuvalu ja liigset gaasi. Õnneks on palju erinevaid viise, kuidas seda probleemi leevendada, ilma et peaksime liiga palju aega võtma, et välja selgitada, mis töötab.

Kuidas ma saan kõhukinnisust vältida? Siin on mõned võimalused:

Joo rohkem vett
Kõhukinnisuse peamine põhjus on liigne vee puudus organismis. Seega peate oma keha vedelikuga varustama. Pea meeles, et soovitatav päevane vee tarbimine võib varieeruda sõltuvalt inimese aktiivsuse tasemest, kuid keskmine tarbimine võiks olla 8 tassi (2 liitrit) vett päevas.

Söö rohkem kiudaineid
Kiudainerikkad toidud on ideaalsed kõhukinnisuse vältimiseks. Parimad valikud hõlmavad täistera tooteid, köögivilju ja puuvilju. Püüdke oma igapäevasesse menüüsse lisada vähemalt 25 grammi kiudaineid.

Söö regulaarselt
Söömine regulaarselt aitab hoida seedesüsteemi korras. Kui me sööme kogu aeg ebaregulaarselt ja liiga palju vahepalasid, muutub meie seedetrakt killustatuks ja ei saa hästi töötada.

Kasuta looduslikke lahtisteid
Kui proovite vältida kõhukinnisust, võite kaaluda mõne naturaalse lahtisti kasutamist. Mõned parimad valikud hõlmavad psylliumi, magneesiumtsitraati ja kastoorõli.

Harjutus
Liikumine on suurepärane viis, kuidas hoida keha tasakaalus ja seedimine töökorras. See võib olla kerge jalutuskäik või joogatrenn, kuid iga väike panus arvestub.

Nende viie lihtsa strateegia järgimine võib minimeerida kõhukinnisuse riski ja aidata kaasa üldiselt paremale seedimisele.

Kui kõhukinnisus on juba tekkinud, on siin mõned viisid, kuidas seda leevendada:

Asana jogast
Joga õpetab mitmeid asanasid, mis võivad leevendada kõhukinnisust. Mõned kõhukinnisuseks soovitatavad asanad on näiteks põlvili tasakaal, konna poos ja puu poos.

Kasutage sooja vett ja sidrunilõike
Sooja vesi koos sidrunilõikudega paneb seedetrakti tööle ja aitab kõhukinnisuse vastu.

Kasutage massaazi
Massaazi kasutamine kõhule võib aidata soolestikul liikuda, seega leevendada kõhukinnisuse ebamugavust.Reeglina tuleb massaaže teha kogenud poe spetsialisti poolt.

Proovi sooja kompressiga
Kui mõõdukas kõhukinnisus kimbutab, võite proovida sooja kompressiga leevendada sümptomeid. Soe kompress aitab lõõgastuda, stimuleerib vereringet ja veab kõhukinnisusega kaasas käivaid ebamugavaid tunnetest minema.

Söömise ajal mälumist
Toidu põhjalik ja aeglane närimine aitab seedimist parandada. Mälutamine käivitab ensüümid, mis aitavad murda toitu ja saab hakkama ka raskesti seeditavate toitudega.

Lõpetuseks, parim viis, kuidas vältida kõhukinnisust, on järgida tervislikku eluviisi ja süüa tasakaalustatud toitumist. Ärge unustage, et kõik kehas käib käsikäes ning et toit peaks alati olema rohkem keha toit ja vähem suhtevahend, mida saab seda kuidagi asendada argise tühimiku täitjana. Kui teie kõhukinnisus püsib, pidage nõu oma kiirabiga või arstiga.