Nullkulu

Nullkulu

kuidas kasutatakse põhku?

Kuidas kasutatakse põhku

Põhk on üks vanimaid ehitusmaterjale, mis on leidnud laialdast kasutust ka tänapäeval. Põhk on kergesti kättesaadav ja odav materjal, mis sobib ehitusteks eriti maal, kus on palju viljapõlde. Põhku on palju erinevaid kasutamisvõimalusi tavapärase ehituse kõrval ning antud artiklis räägimegi lähemalt nendest.

Põhu omadused

Põhku kasutatakse ehituses tänu selle mitmekülgsusele. Põhk on kerge ja samal ajal ka piisavalt tugev materjal ja tal on head soojus-ja heliisolatsiooni omadused. Lisaks on põhk loodussõbralik materjal, mis sobib hästi ökoloogiliste majade ehitamiseks.

Tugevus ja vastupidavus on põhutrahvide märksõnadeks. Samuti on põhutrahvid avatud kapillaaridele, mis lasevad niiskusel ja õhul läbi ning moodustavad niiviisi kestva naturaalset sorti soojustuse. Põhutrahvide kiht on koguni soojapidamisega ligikaudu kolm või neli korda tugevam kui tavaline õhk.

Samuti on põhul suur vastupidavus tulele. Sel juhul leek kustutatakse piisavalt vara ja põhk ei ole põlev materjal. Kuid tasub meeles pidada, et keskkonnatingimused võivad põhu vastupidavust mõjutada ning hoone immuunsus vajab hooldust.

Kuidas ehitada põhuga

Erinevalt tavapärastest ehitusmaterjalidest, kus ehitusprotsessis on palju prügi, on põhu kasutamisel kogu protsess väga puhas. Ehitamiseks kasutatav põhk tekib erinevatest põldudest, mida viljeldatakse. Põhku tuleb alati käsitleda nii et see ei kahjustaks keskkonda.

Põhuga ehitamiseks kasutatakse spetsiaalselt selleks ette nähtud vorme, mis sobivad erinevate kuju ja suurusega seinte jaoks. Põhutahteid saab omavahel kinnitada rehaga või köiega, et luua tugev pinnas. Protsessi käigus on tähtis, et põhk oleks võimalikult tihedalt kokku surutud. Põhjale tuleks lasta rahulikult aega niiskuda.

Kui põhi on valmis välimise seinakattega kaetud, saab alustada sisetöödega. Tuleb meeles pidada, et põhku tuleks töödelda teatud lahustega. Selliseks aineks on näiteks lubi. Tegu on loodusliku ainega, mis tagab elastsuse ja ehituse hoone sisemuse jaoks hea ventilatsiooni. Samuti kaitseb see põhku putukate vastu.

Kõrvalekaldeid tuleks vältida

Tuleb meeles pidada, et põhuga ehitamine võib olla kulukam kui tavapärased ehitusmeetodid. Eraldi tuleb kallimaks silmitsi seista spetsiifiliste probleemidega, mis kaasneb ökoloogilise ehitusega. Näiteks tuleneb see haprusest ja sellest, et tuleb regulaarselt hooldada.

Kuid õige valmisolekuga võib hoone kesta rohkem kui 100 aastat. Põhuga ehitamiseks on võimalik valida erinevaid variante, kuid tuleks meeles pidada, et kõrvalekaldeid tuleks vältida. Ökoloogiline ehitus peab olema täpne ja selleks tuleb konsulteerida ehitisinseneride või spetsialistidega.

Kokkuvõte

Põhk on huvitav ja väärt materjal, mis leidnud palju kasutust ehituse valdkonnas. Põhk on kergesti kättesaadav ja odav materjal ning sobib hästi ökoloogilise ehituse jaoks, kus kõige tähtsam on looduslähedus.

Põhuga hooneid valmistavate spetsialistide arv kasvab erinevates maailma paikades ning seetõttu on põhuga ehitamine tasapisi populariseerumas. Põhu kasutamine ehituses on lihtne, ökoloogiline ja kauakestev ning kindlustab loodusläheduse hoones. Peale selle sobib põhu kasutamine igasugusest hoonestamiseks, nii eluhoone, kui ka majandussektor.