Nullkulu

Nullkulu

kuidas põhku kasutatakse?

Kuidas põhku kasutatakse

Põhk on juba ammustest aegadest olnud oluline materjal, mida on kasutatud mitmel erineval viisil. Põhu kasutamine on laialt levinud, kuid paljud inimesed ei tea selle erinevaid kasutusviise. Selles artiklis räägime teile kuidas põhku kasutatakse ja milliseid eeliseid see pakub.

Põhu kasutamine ehituses
Põhu kasutamine ehituses on üks vanimaid ja tuntumaid viise, kuidas seda kasutatakse. Põhku kasutatakse tavaliselt palkide vahel, et vältida soojakaod talvekuudel. See vähendab küttekulud drastiliselt ning loob ökonoomse eluaseme. Põhku saab kasutada ka isolatsioonimaterjalina. Paljudel juhtudel asendatakse kivivilla või vahtpolüstürooliga. Põhku võib kombineerida ka lehtpuu okastestega, mis annab hea isolatsiooni, kui põhku tihedalt pressitud, mis vähendab soojuskaod.

Põhu kasutamine loomasöödana
Põhku kasutatakse sageli loomasöödana, kõige sagedamini veistele ja hobustele. Kuna põhk on rikas kiudainete poolest, võib see aidata seedimist. Samuti aitab põhi vältida ülekuumenemist, mis võib olla mõlema loomaliigi jaoks ohtlik. Kui talud kasutavad võimalusel oma põhku, on see ökonoomne lahendus, sest mahavõetud põhk on tasuta.

Põhu kasutamine kütusena
Põhk on levinud kütus, mida kasutatakse katlamajades ja ahjudes. Põhku kasutatakse laialdaselt maapiirkondades, kus on tavaliselt põllumajanduslik tegevus ja kus on rohkem põhku. Kui sul on võimalik põhku kasutada katlamajas või ahjus, siis on see tavaliselt odav ja keskkonnasõbralik viis, kuidas hoida oma kodu soojana.

Põhu kasutamine komposteerimisel
Põhk on väga hea lisand küpsetatiimesse ja sobib hästi taimeviljastuseks. Põhku võib lisada ka komposti hulka, kuna see aitab reguleerida õhukäiku ja vee imendumist protsessis. See aitab luua kvaliteetset mulda, mis on rikkalik mineraalainete ja organiliste ainete poolest. Lisaks sellele, et põhk annab maapinnale olulist toitaineid, avaldab see ka positiivset mõju mullakvaliteedile ja vähendab umbrohu kasvu.

Põhu kasutamine katuste kateks
Põhku saab kasutada ka katuste kattena, mida nimetatakse ka rookatuseks. Neid kasutatakse tavaliselt maapiirkondades, kuid neil on ka kõrge arhitektuuriline väärtus. Põhku võib kasutada erineva kuju ja suurusega majadel ning sellel on mitmeid eeliseid, näiteks parem isolatsioon ja turbel inimkeskkonna seisukohast.

Kokkuvõte
Enamikule inimestele võib põhu mõte tunduda vanamoodsa ja kulukuna. Kuid tõde on see, et põhul on lai valik kasutusviise, mis muudavad selle väärtuslikuks materjaliks. Põhu kasutamine ehituses, loomasöödana, kütusena ja isegi komposteerimisel on keskkonnasõbralik ja majanduslikult kasulik valik. Lisaks on rookatus suurepäraseks alternatiiviks tavalisele katuselahendusele, lugemata arhitektuurilistest väärtustest. Seega on ilmne, et põhu kasutamine on nii ökonoomne kui ka keskkonnasõbralik viis, kuidas elada ja ehitada.