Nullkulu

Nullkulu

kuidas vähendada söögiisu?

Kuidas vähendada söögiisu

Kas oled kunagi tundnud end näljasena ka siis, kui tead, et oled just söönud? Kas oled püüdnud kontrollida oma söögiisu, kuid tunned end ikkagi ületatuna?

Söögiisu võib olla väga tugev, mis võib hõlpsasti kaasa tuua tarbetuid kaloreid ja soovimatut kaalu tõusu. Seetõttu on oluline õppida, kuidas vähendada oma söögiisu ja hoida oma keha tervena. Selles artiklis räägime sellest, kuidas seda saavutada.

Söögiisu vähendamiseks tarbi rohkem kiudaineid.
Kiudainerikas toit on kehale väga kasulik. Kiud võivad tundideks täiskõhutunde tekitada ja seega vähendada söögiisu. Lisaks aitavad kiudained seedimist parandada ning hoiavad ka veresuhkru taseme stabiilsena.

Kuigi enamik inimesi ei saa piisavalt kiudaineid oma dieedist, on selle lisamine lihtne. Söö rohkem puu- ja köögivilju, teravilju, kaunvilju ning pähkleid ja seemneid. Nii saad oma kehale palju toitaineid, samal ajal tundes end ka täisväärtuslikult.

Söö korralikke eineid.
Kuigi võib tunduda loogiline, et söömise vältimine aitab kaalust alla võtta, pole see tõsi. Kui sa ei söö piisavalt, siis tõmbab keha automaatselt kõik tarbitavad kalorid endasse, et proovida säilitada energiataset. Seega on oluline süüa korralikke eineid, et hoida ainevahetust töös.

Hommikusöök on eriti oluline, kuna see paneb ainevahetuse liikuma. Söömine kolme kuni nelja tunni tagant aitab ka säilitada veresuhkru taset, mis omakorda vähendab võimalusi söögikordade vahel liigselt snäkkida.

Joo palju vett.
Kuigi näljatunne võib tunduda sarnane janule, pole need kaks tungi sugugi samad. Keha võib segi ajada näljatunde januga ning sa lõpetad joomise asemel liiga sageli söömise. Seetõttu on oluline juua piisavalt vett.

Vesi aitab ka keha puhastada, eemaldades toksiine ja jääkaineid. Keha vajab korralikult funktsioneerimiseks vett, seega joo vähemalt kaheksa klaasi vett päevas.

Söö aeglaselt.
Kui sööd kiirustades, siis ei pruugi sa isegi tähele panna, millal oled täis. Kõht saadab tasasemaid “täis” signaale, seega võta aega, et nautida oma sööki.

Ära kalla taldrikut liiga täis ning maskeeri toitu, et sul oleks raske seda söögikorraks nimetada. Söö väiksemaid portsjoneid ning näri korralikult, et saaksid tunda toidu maitset ning saaksid kiiremini aru, millal oled täis.

Maga piisavalt.
Kuigi igal inimesel on erinevad unevajadused, on oluline tagada piisav uni. Une puudumine võib põhjustada tugevamat näljatunnet, kuna keha vajab energiat töötamiseks.

Kui magad piisavalt, saab keha taastuda ning väheneb ka söögiisu. Püüa magada iga öö vähemalt seitse tundi, et hoida oma energia taset tõusus.

Kasuta väiksemaid taldrikuid.
Kui kasutad suuremaid taldrikuid, siis võib see kaasa tuua kiusatuse süüa rohkem. Samas võib väiksematel taldrikutel olev toit tunduda rohkem, mis ajab keha üldjuhul täis.

Kui kasutad väiksemaid taldrikuid, võid unustada kiiresti ka liigse söömise idee ning saad end paremini kontrollida. Lisaks muudab väiksematega söömine oma toiduportsjonid realistlikumateks.

Söö valgurikkaid toite.
Valk on oluline toitainete allikas kehale, kuna see aitab kaasa lihaste kasvule ning tugevdab organismi. Samuti aitab valk püsida täiskõhutundega ning seega vähendada näljatunnet.

Lisaks aitab valk kaasa ainevahetusele, mis tähendab, et keha suudab kaloreid kiiremini põletada. Valgurikkad toidud on näiteks kana- või kalkunifilee, kala, pähklid ning igasugused kaunviljad. Seega keskendu valgueinetele, et säilitada oma dieedi tõhusus.

Kokkuvõte

Söögiisu võib olla tõeline väljakutse, kuid on valida mitmeid võimalusi, kuidas seda tõhusalt vähendada. Ükskõik kuidas seda teed, on oluline leida endale sobivad võimalused, kuidas säilitada tasakaal ning hoida oma keha tervena.

Nii et mine ja proovi erinevaid meetodeid, kuni leiad oma isikliku lemmiku, mis töötab just sinu jaoks kõige paremini. Oled seda väärt!