Nullkulu

Nullkulu

mis toimub viljandi?

Mis toimub Viljandis? Ülevaade linna kultuurisündmustest

Viljandi on üks Eesti ajaloolisi linnu, mis uhkeldab oma rikkaliku ajalooga ning kultuuripärandiga. See on ka tuntud kui kultuuripealinn ning erinevatel aastaaegadel toimuvad siin paljud huvitavad üritused, mis meelitavad kohale nii kohaliku elanikkonna kui ka turiste. Selles artiklis uurime linna kultuurisündmusi ning räägime sellest, mis toimub Viljandis.

Viljandi kultuuripärand

Viljandi linnal on väga rikkalik kultuuripärand, mis ulatub tagasi keskajale. Keskaja ajal oli Viljandi tähtis kaubanduskeskus, mida iseloomustasid kõrged müürid, bastionid ja kindlused. Tänapäeval saab linna kultuuripärandit avastada käies Viljandi kindlusmäel, mis on muutunud populaarseks turismiobjektiks. Kindlusmäel on kogu aasta jooksul põnevaid sündmusi ning üles astuvad erinevad artistid muusika- ja teatrimaailmast.

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi pärimusmuusika festival on üks linna olulisemaid kultuurisündmusi, mis toimub iga aasta juulikuus. See on suur rahvusvaheline muusika- ja tantsufestival, kus saab nautida pärimusmuusikat erinevatest maailma paikadest. Festivali ajal saab nautida palju rahvamuusikatöötubasid, seminare, tänavaesinemisi ja kontserte.

Viljandi folkloorifestival

Viljandi folkloorifestival on veel üks tuntud kultuurifestival, mis toimub igal aastal juuli lõpus. See festival toob kokku kohaliku ja välismaise rahvatantsu, rahvamuusika, käsitöö ja vaheajaprogrammid. Festival toimub Viljandi kindlusmäel, kus on tantsupõrandad, kontserdilavad ja mitmed toidutelgid. Rohkem kui 30 000 inimest külastab festivali igal aastal ning sellest on saanud üks Eesti tähtsamaid kultuuriüritusi.

Viljandi vanamuusika festival

Igal suvel peetakse ka Viljandi vanamuusika festivali. See festival meelitab kohale paljusid vanamuusikasõpru nii kodu- kui ka välismaalt. Festivalil esinevad tipptasemel artistid, kes valmistavad ette unikaalseid etendusi ja kontserte. Viljandi vanamuusika festival on suurepärane võimalus imetleda vanade pillide ning muusikainstrumentide ajalugu.

Viljandi kultuuriaasta

2021. aasta on Viljandi kultuuriaasta, mis tähendab seda, et linna toimub palju huvitavaid kultuurisündmusi. Viljandi linn on võtnud taotluseks propageerida oma kultuuri ning samal ajal ka kaasata teisi kohalikke kogukondi. Sel aastal toimub palju tasuta üritusi, mis tutvustavad kultuurilugu ja pärandit uuel, innovaatilisel moel.

Kokkuvõtteks on Viljandi tuntud kui üks Eesti kultuuripealinnadest ja linna rikkalik ajalugu on talle toonud ka suurepäraseid kultuuripärandiüritusi. Viljandis toimub aastaringselt palju huvitavaid kultuurisündmusi alates pärimusmuusika festivalist kuni kohaliku käsitööfestivalini. Viljandi kultuuriaasta on tõeline kuldne võimalus kogeda linna kultuuri ning propageerida ja ülistada samaaegselt kohalikku pärandit.