Nullkulu

Nullkulu

kus toimub viljandi folk?

“Kus toimub Viljandi Folk?”

Viljandi Folk on Eesti suurim ja tuntuim folgifestival, mis toimub igal aastal juuli teisel nädalavahetusel Viljandis. Festivali külastajad saavad nautida mitmeid kontserte ja töötubasid, tutvuda erinevate kultuuridega ning avastada uusi muusikažanreid.

Viljandi Folk sai alguse 1993. aastal ning esimesel festivalil osales vaid mõni sada inimest. Täna on festival üks suurimaid sündmusi Eestis, kus osaleb igal aastal üle 25 000 inimese.

Festivali peakohana toimub Viljandi linnusemäel suurkontsert, kus astuvad üles kohalikud ja rahvusvahelised artistid. Lisaks toimuvad kontserdid ka tänavatel ja peamisel festivalialal, kus saab nautida erinevaid žanre nagu rahvamuusika, džäss ja indie.

Lisaks kontsertidele on festivalil palju muudki tegevust – toimuvad tantsutöötoad, käsitöötoad, lapsed saavad mängida folk-mänge ja palju muud. Festivali ajal on Viljandi täis rahvusvahelist õhkkonda ning erinevate kultuuride segunemist.

Kui soovid kogeda suurepärast muusikat ja unustamatut atmosfääri, on Viljandi Folk mõeldud just sinule. Piletid festivalile leiad nende kodulehelt – viljandifolk.ee.

Viljandi Folk kohalikule majandusele

Viljandi Folk on Viljandi linnale ja piirkonnale ka majanduslikult väga oluline sündmus. Festival annab palju tööd kohalikele ettevõtjatele ning loob festivali ajal suure turismivoogu. Lisaks toob festival piirkonda rohkem külastajaid, mille tõttu on hotellide ja restoranide käive festivaliaegadel tavalisest suurem.

Festivali mõju linnale on kordades suurem kui pelgalt kohaliku majanduse kasvatamine. Oluline on see, et festivalil osalejad saavad tutvuda Viljandi ilu ja kultuuriga ning festivalil osalemine võib anda olulise panuse piirkonna arengusse ja turismi tõukejõuna toimimisse.

Kokkuvõtteks

Viljandi Folk on kindlasti üks suurimaid ja kõige populaarsemaid sündmusi Eestis. Festivalil osalemine on suurepärane võimalus tutvuda erinevate kultuuridega, nautida head muusikat ning veeta aega sõprade ja perega. Kui soovid kogeda midagi ainulaadset ja meeldejäävat, siis on Viljandi Folk just sinu jaoks. Ära jäta võimalust kasutamata!