Nullkulu

Nullkulu

mis teed?

Mis teed

Tänapäeval on igal inimesel oma eesmärgid, unistused ja soovid – olgu need siis suured või väikesed. Ent tihti kipub elu meid ühel või teisel põhjusel ootamatult siiski teisele rajale suunama, kus hakkavad ilmnema muud lahendused kui seni plaanitud.

Mis teed, kui oled sattunud ootamatult ummikseisu ja tundub, et teeots on suletud? Kas sa jääda nukralt ootama või tegutsema, et leida uus lahendus? Vahel tundub, et maailm on kokku varisemas, kuid tuleb endaga kokku võtta ja proovida mitte alla anda.

Igas olukorras on parimaks lahenduseks töötada ennastrippavalt ja leida uued võimalused, mis aitaksid meie eesmärki saavutada. Selleks on vaja otsustavust, järjepidevust ja tahtejõudu, et eesmärk ellu viia.

Kui oled alles alustanud, siis keskendu sellele, milles sa hästi oled ja mida naudid kõige enam. Näiteks, kui sulle meeldib lugeda, siis proovi leida erialane raamat, mille kaudu oma oskusi arendada. Võib-olla leitakse sel viisil uusi teemasid, mida seni pole enda juures märganudki.

Teisalt, kui sul on juba piisavalt kogemusi ja soovid liikuda suurematesse kõrgustesse, siis tasub võtta endale julgus ja võtta ette suurem väljakutse. Pea meeles, et kui seisame oma mugavustsooni piiril, saame omale ületamatuse teadmine, et oleme võimelised rohkemaks.

Kindlasti ei ole lihtne oma esimest sammu astuda uuel teel, kuid püsitades eesmärki silme ees ja jäädes järjekindlaks, on kõik võimalik.

Loomulikult tuleb iga eduka tulemuse juures aduda ka seda, et kaasnevad ka tagasilöögid. Siiski on alati võimalus õppida oma vigadest ja neist edasi liikuda.

Võib-olla hoiab tagasi hirm tuleviku ees, kuid see on läbimõtlematult kasutatud energiakulu. Selle asemel võiksid sa ise enda tuleviku kujundajana olla rõõmus ja loov ning kaasata enda ellu erinevaid uusi väljakutseid.

Ära kaota usku endasse. Kui senine plaan ei sobinud, siis leia uus lahendus. Elus on piisavalt ruumi õppimiseks ja kasvamiseks. Ja mõnikord tuleb ootamatutes lahinguolukordades palju enam kogemusi juurde.

Kokkuvõte

Mis teed, kui tundub, et teeots on suletud? Keskendu enda tugevustele ja asu looma uusi võimalusi. Kasuta oma järjepidevust ja tahtejõudu, et leida uusi teemasid ning võta ka julgeid otsuseid. Õpi vigadest ja liigu enda väljakutsetele vastu avatud meele ja rõõmsa südamega.