Nullkulu

Nullkulu

mis sisaldab rauda?

Mis sisaldab rauda

Raud on organisme jaoks vajalik mineraal. Keha vajab rauda valkude tootmiseks, vererakkude loomiseks ja hapniku kandmiseks. Paljudel inimestel on probleeme raua taseme hoidmisega nende kehas piisavas koguses ning selles artiklis vaatamegi, mida saab süüa rauapuuduse ravimiseks või ennetamiseks.

Punane liha – Veiseliha, lambaliha, sealiha ja teised punased lihad sisaldavad palju rauda. Näiteks sisaldab 100 grammi veiseliha umbes 3,5 milligrammi rauda. Lisaks rauale sisaldavad punased lihad ka palju valku.

Tume šokolaad – 100 grammi tumedat šokolaadi sisaldab umbes 5 milligrammi rauda. Samuti on tumedal šokolaadil ka muid tervislikke omadusi, nagu antioksüdandid ja flavonoidid.

Kuivatatud puuviljad – Kuivatatud puuviljad, nagu ploomid, aprikoosid ja rosinad, sisaldavad palju rauda. Näiteks sisaldab 100 grammi kuivatatud paari umbes 3 milligrammi rauda.

Oad – Peaaegu kõik oad sisaldavad hea koguse rauda. Näiteks sisaldab 100 grammi sojaube umbes 15 milligrammi rauda.

Täisteratooted – Täisteratooted, nagu täistera leib, pruun riis ja kaer, sisaldavad palju rauda. Näiteks sisaldab 100 grammi täistera leiba umbes 2 milligrammi rauda.

Läätsed – Läätsed on madala rasvasisaldusega ja sisaldavad palju rauda. Näiteks sisaldab 100 grammi läätsi umbes 4 milligrammi rauda.

Spinat – Spinat sisaldab palju rauda. Näiteks sisaldab 100 grammi spinatit umbes 3,6 milligrammi rauda. Samuti on spinat hea allikas A-vitamiini, C-vitamiini ja kiudainete jaoks.

Kõrvitsaseemned – Kõrvitsaseemned sisaldavad palju rauda. Näiteks sisaldab 100 grammi kõrvitsaseemneid umbes 16 milligrammi rauda. Kõrvitsaseemned sisaldavad ka magneesiumi, tsinki ja teisi kasulikke aineid.

Kanamaks – Kanamaks on hea raua allikas ning annab ka suure koguse A-vitamiini. Näiteks sisaldab 100 grammi kanamaksa umbes 12 milligrammi rauda.

Kartulikoor – Kuigi kartul ise ei sisalda väga palju rauda, siis kartulikoored sisaldavad seda rohkelt. Näiteks sisaldab 100 grammi kartulikoort umbes 4,3 milligrammi rauda.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes tuleks rauapuuduse ennetamiseks ja raviks süüa toite, mis sisaldavad palju rauda. Punane liha, tumed šokolaad, kuivatatud puuviljad, oad, täisteratooted, läätsed, spinat, kõrvitsaseemned, kanamaks ja kartulikoor on kõik head raua allikad.

Kui kahtlustate endal raua puudust, siis konsulteerige kindlasti arstiga ning uurige, kuidas saaksite oma dieeti selle mineraaliga rikastada. Hoidke oma keha terves ning nautige maitsvat ja toitvat toitu!