Nullkulu

Nullkulu

mis pärnus toimub?

Mis Pärnus Toimub

Pärnu on kaunis väikelinn Eesti lõunaosas, mida tuntakse kui suvepealinna. Siin on palju erinevaid atraktsioone ja sündmusi, mis meelitavad turiste ja kohalikke inimesi. Selles artiklis räägime me lähemalt sellest, mis Pärnus toimub ja miks see linn on nii populaarne.

Pärnu rannapromenaad

Pärnu rannapromenaad on ilus jalutuskäik mere ääres. Siin saab nautida merevaadet, pargirohelust ja ajaloolisi hooneid. Promenaadil leiab mitmeid restorane ja kohvikuid, kus saab süüa maitsvat toitu ja juua värsket kohvi.

Frode Laursen Pärnu Rattamaraton

Frode Laurseni Pärnu Rattamaraton on spordisündmus, mis toimub augustikuu viimasel nädalavahetusel. See üritus meelitab igal aastal suurt hulka spordisõpru, kes tulevad siia nautima kaunist loodust ja võtma osa rattamaratonist.

Pärnu Muuseum

Pärnu Muuseum asub Raekoja platsil, kus saab tutvuda Pärnu ajalooga. Muuseumis on väljapanek Pärnu linnuse varemetest, Pärnu linna sümboolikast ja elust-olust linnas. Samuti on siin võimalik näha ajaloolisi pilte ja esemeid.

Pärnu Jaansoni rahvasõit

Pärnu Jaansoni rahvasõit on spordisündmus, mis toimub juulikuus. See on üritus, kus saavad osaleda kõik, olenemata vanusest või oskustasemest. Rahvasõit toimub erinevatel distantsidel, alates 20 km-st kuni 120 km-ni. See on suurepärane võimalus nautida kaunist loodust ja liikumist.

Pärnu Hansapäevad

Pärnu Hansapäevad on suur sündmus, mis toimub iga aasta juulis. See on üritus, kus kogu linn muutub ajalooliseks linnaks, kus saab tutvuda keskaegse käsitöö ja eluoluga. Hansapäevade ajal toimub palju erinevaid etendusi, kontserte ja töötubasid.

Apollo Kino

Apollo Kino asub Port Artur kaubanduskeskuses ja on üks suuremaid kinosid Pärnus. Siin saab vaadata uusimaid filme ning nautida popkorni ja teisi suupisteid.

Pärnu Kontserdimaja

Pärnu Kontserdimaja on kultuuri- ja kontserdikeskus, mis asub Pärnu linnahallis. Siin toimuvad erinevad kontserdid, teatrietendused ja muud kultuurisündmused.

Pärnu Linnavõimla

Pärnu Linnavõimla on spordi- ja vabaajakeskus, kus olemas väli- ja sisetingimustes spordiväljakud ning jõusaal. Lisaks sellele on siin võimalik mängida bowlingut ja minigolfi ning nautida saunade ja basseinide teenuseid.

Pärnu Weekend festival

Pärnu Weekend festival on muusikasündmus, mis toimub igal aastal augustikuu lõpus. See festival meelitab ligi palju muusikasõpru, kellele pakutakse erinevaid esinejaid nii kodumaalt kui ka välismaalt. Weekend festival on suurepärane võimalus kuulata head muusikat ja veeta aega koos sõpradega.

Pärnu Keskraamatukogu

Pärnu Keskraamatukogu asub kesklinnas ja on lugejate seas populaarne koht, kus saab laenutada raamatuid ja kasutada arvuteid. Raamatukogus toimuvad ka erinevad sündmused ja üritused, mis on suunatud nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Kokkuvõte

Pärnu on linn, kus on palju erinevaid sündmusi ja atraktsioone. Rannapromenaad, spordisündmused, muuseumid, kino, kontserdimaja, weekend festival, raamatukogu ja muud kultuuriasutused meelitavad siia turiste ja kohalikke inimesi. Pärnus on midagi kõigile – nii neile, kes otsivad aktiivset puhkust kui ka neile, kes hindavad kultuuri ja ajalugu.